| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k porodnici Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov

V cervnu se mi v Benesove za asistence meho manzela narodil kluk jako buk (4,10). Prvni dite jsem rodila v Krci, tak jsem mela moznost srovnavat. Benesovska porodnice je opravdu nadherna, Krc byla proti ni popelkou. V Benesove jsem ocenila, ze v poradne se prakticky nikdy necekalo, objednala jsem se a taky tak sla na radu. V Krci bylo bezne 1,5 hodiny cekani. Dalsi pro me dulezita vyhoda byla,ze v Benesove neni problem dostat nadstandardni pokoj po porodu, protoze o nej ku podivu ani moc maminek nestoji. V Krci je to stesti, kdyz je nadstandard volny. V Benesove me trochu a opatrne oholili, klystyr mi nedali, i kdyz jsem rekla, ze mi nevadi, nebot je chci usetrit pripadneho pokaleni. V Krci me oholili dost razantne, klystyr byl bohuzel samozrejmosti. Pri porodu v Benesove jsem vyuzila masazni vanu, vsem rozhodne doporucuji. Personal na porodnim sale byl laskavy a maximalne se mi snazil tu fusku ulehcit. Byl mi i nabidnut epidural, ktery jsem (ja hloupa) odmitla. Tlaceni obrovskeho mimina na svet skutecne neni moje hobby, neda se rict, ze bych spolupracovala, ba prave naopak, chvilemi jsem zatajovala, ze mam kontrakci, jen aby po mne proboha nechteli, abych zase tlacila! Presto byl pan doktor Bilek na me moc mily, dokonce me i hladil po ruce a ujistoval me, ze to zatlaceni uz ted bylo trosku efektivnejsi (coz ocividne nebylo). Nakonec jsem Kaju myslim nevytlacila ja, ale hodna porodni asistentka, ktera mi lezela na brise a delala co mohla. Takze az potud, Benesov super,super,super.
Co se tyce pediatricke pece, tam jsem tak nadsena uz nebyla. O prineseni ditete na sal, kde jsem travila po porodu jeste 2 hodiny, jsem si musela rict. Prilozit dite jsem si musela taky sama, detska sestra si pro Kaju prisla asi za 1/2 hodiny a velmi se podivila,ze se uspesne prichytil obou prsu. O privezeni ditete na pokoj po porodu jsem si take musela rict. A ted nastava chvala Krce. Tam jsem dite dostala k prsu snad 10 minut po porodu za velike asistence 2 detskych sester, ktere me instruovali, jak postupovat. Takze diky dokonalemu vyskoleni v kojeni v Krci pred 2 lety, jsme nemeli s Kajou s kojenim problem. Byt ale prvorodicka, nevim, co bych si pocala. Na kojeni se sestry nebyli podivat v prubehu pobytu ani jednou, ale je pravda,ze asi videli, ze nemam problemy. Zkratka v Benesove, o co jsem si ohledne ditete nerekla, nebylo. Dalsi veci, ktera mne, spatnemu spaci, v Benesove nevyhovovala, ze se v noci musi v pokoji svitit (tlumenym svetlem)! Pry bych ve tme mohla prehlednout, ze se dite poblinkalo a ono mohlo zvratky vdechnout. Je to podminka roomingu. Stran toho jsme meli konflikt, ale sestry neustoupili, dokonce v noci prisla kontrola, zda jsem nezhasla (samozrejme jsem zhasla), a tak jsem proste nespala. V Krci pri propousteni mela pani doktorka propopousteci rec kde nam rekla spoustu dobrych informaci ohledne pece o dite, v Benesove nic.
Mam-li udelat nejaky svuj zaver, rekla bych: Benesov, nadhera pro druho a vicerodicky, ktere uz vedi, co a jak s miminkem.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.