| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Kam s dětmi do restaurace


Tohle téma se tedy podařilo trefit, myslím, že je to v Čechách opravdu problém.Tyhle pozůstatky z doby, kdy se dětmi do tří let nesmělo ani na podnikovou dovolenou mají železnou košili. Seznam dobrých restaurací je skvělý nápad, ale šla bych trošku dál. My jsme se Šimonem chodili do restaurací i v době kdy byl ještě mimino(zahradní jsou opravdu ideální) i později. A chodili jsme i do restaurací, kde na děti nebyli zařízení(jediné co jsme hlídali byla zakouřenost). Někde byli vstřícní jak ve výběru jídla tak v péči o malého hosta, jinde ne. Tam už jsme nikdy nešli a roztroubili jsme to všem známým. Tam, kde byli chytřejší byli kolikrát po druhé i lépe vybavení. Nyní ve třech letech Šímovi i kolikrát dělá radost, že sedí na velké židli, jako táta.A to pokecané oblečení vypere pračka.

Nyní žijeme asi rok v Německu, v Hannoveru.Všechny restaurace jsou tady vybavené pro malé hosty, mnoho jich má i koutek na hraní(bohužel často s televizí), a co se týče jídla nic není standartní, jakékoli obměny či přání se splní bez problémů, jen to modré z nebe ani tady nemají. Navíc děti dostávají po jídle sladkost jako dárek podniku.Němečtí rodiče své děti tahají naprosto všude,nešetří sebe ani je.Občas mě, jako české matce, připadají někdy až bezohlední, děti v restauraci řvou, porážejí židle a oni nic.To se mi moc nelíbí,dítě by podle mne mělo mít všude přístup, ale mělo by se tak taky učit(v mezích možností malého dítěte)pravidlům společenského styku. Myslím, že bychom asi měli jako rodiče vědět, že dítě tam nevydrží sedět celé odpoledné, pokud si nemá s čím hrát a návštěvu restaurace podle toho zkrátit.
A co se týče drahoty, nemusí se dávat dítěti kompletní menu, kolikrát si ho nedá ani dospělý, palačinka či něco podobného bohatě stačí. Jde o ten zážitek, o to ,že jsem byl v restauraci, jako velkej, jedl jsem venku. Jsem respektovaný jako rovnocenný partner. My dospělí si to rádi užijeme a naši malí jsou stejní, tak proč jim to upírat.A má to i jinou výhodu, až nám vyrostou, nebudou z nich zakomplexovaní troubové, kteří se nebudou umět ve společnosti chovat.A proto myslím, že bychom měli chodit do všech nezahulených restaurací, aby ve všech českých restauracích pochopili, že i" malý zákazník - náš pán". Zítra jedeme do Čech za babičkou a hned o víkendu se půjdeme někam najíst.


Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.