| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Ahoj Lucinko,

plně s Tebou souhlasím a říkám nic z ostatních nedělej.
Jak vidíš, tak mně je přesně oněch 22 let jako Tobě (a pokud se náš drobísek narodí v termínu, tak ještě 4 dny budu opravdu dvaadvacetiletou maminkou )!
Pro miminko jsme se rozhodli po půlroční známosti (já vím, že je to docela krátce...) když mi bylo 21.
Bohužel o to první jsme přišli.
Nicméně nás to vůbec neodradilo a uspořádali jsme si krásnou svatbu a pak jsme se ihned vrhli do plánování nového pokusu o potomka.
Setkala jsem se s podobnou nechápavostí okolí. Snad i proto, že jsem vždy byla čertovo kvítko a zcela otevřeně jsem o vážnou známost nestála.
Můj manžel to změnil.S ním jsem si chtěla žmoulat ručičku v parku, s ním jsem chtěla žehlit košile a jít k oltáři a pak i mít miminko.
Musím říct, že věk v tomhle skutečně naprosto nehraje roli.Ani v nejmenším - a Tvůj přítel má pravdu. Každé z nás tikají biologické hodiny jinak a u každé z nás mají jiný spouštěcí mechanismus. U mne to byl můj manžel.
Stálo mě to hodně, hodně sil - udržet přátelství s kamarádkami, které mají starosti, co si večer vezmou na sebe a kam se půjdou opít...(tedy ne, že by byly tak hrozné - jen tím chci nastínit ty diametrálně odlišné problémy)!Které naprosto nechápaly moje myšlenky taky jsem pro ně byla cvok, který se zahrabe.Ale já to tak necítím. Pro ostatní je mít dítě takhle brzo pohřeb - totální hrob. Pro mne je to začátek něčeho krásného. A je to právě tím, že pro mě přišel ten pravý čas! Pro ně ještě ne.Ony cítí, že manželství a děti svazují - já cítím, že oboje je jen výsledkem velké lásky a krásného vztahu a oboje dává křídla!
Opět je to o rozdílném pojetí života - či určité zralosti.
Každopádně jsme se manželem nedali nijak odradit a teď se těšíme, že se na nás kolem 7.9. usměje naše první miminko.
Jsme oba v radostném očekávání naprosto vedle a idkyž se budeme muset hrozně moc uskromnit a spoustu věcí oželet, tak já vím, že to bylo to nejsprávnější rozhodnutí v mém životě (a moje drahá polovička také)!
Tak jako jsem cítila že budu zralou manželkou a tuto roli zvládnu - myslím, že stejně tak budu zralou, zodpovědnou matkou a i tohle že zvládnu na jedničku a nemusím čekat až mi bude xx let a zapadnu do nějaké obecné normy.

Takže Lucinko a Vy ostatní mladé potencionální maminky - věk je to poslední na čem záleži. Když je vedle Vás člověk, který Vás miluje, kterého milujete Vy a je s Vámi schopen vytvořit tomu drobečkovi krásnou harmonickou rodinu - kdo by se potom ptal, jestli už mu bylo 30???


Přeji šťastná mladá manželství a krásné zdravé děti!

Petra

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.