| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Proč Adámka maminka nechce?

Ja tedy nevim, mozna jsem divna, ale o ucebnice myho ditete se zajimam a to do hloubky. Zcela bezne se chodim ptat do cestinarskych klubu jinde na netu, kdyz se mi v ucebnici neco nezda.

Priklad mych dotazu: treti trida - jedna se o mesic duben:

Dite melo slovni ulohu z Matematiky a otazka znela: Kolik zbylo penez? Odpoved mela znit: Zbyly 2 Kc.
No a syn byl zmaten z toho, ze ma najednou menit koncovku u slova zbylo a to ke vsemu za zbylY - tady ho uz dopredu ucim jake I/Y, prestoze to jeste vubec neprobirali..
Moje vysvetleni bylo takove, ze jedna koruna zbyla, 2-4 zbyly a vice jak 5 korun zbylo. Je to tak spravne? A neni divne, ze kdyz to deti jeste neprobiraly, uz to maji mit v odpovedich?

Nebo Opet duben 3. tridy:
V teto ucebnici pro 3. rocnik:

se deti zacinaji ucit podstatna jmena. Urcuji mimo jine i pady. V ucebnici se pise: „Pádovými otázkami KDO, KOHO, KOMU, O KOM, S KÝM? se ptáme na osoby. Pádovými otázkami ČEHO, ČEMU, CO, O ČEM, S ČÍM se ptáme na zvířata nebo na věci.“

A v pracovnim sesite k te ucebnici:

se tato poucka potvrzuje, nebot zde deti mají doplnit tyto vety:
„Pádovými otázkami KDO, KOHO, KOMU, KOHO, (O) KOM, KÝM se ptáme na (zde je mezera a deti mají doplnit OSOBY). Pádovými otázkami CO, ČEHO, ČEMU, CO, (O) ČEM, ČÍM se ptáme na MEZERA nebo na MEZERA. Do mezer mají děti napsat zvířata a věci.

A ted mne maminka jednoho synovyho spolužáka upozornila na tuto publikaci:
http://www.humpolec.cz/pd/index.php?task=cj Ted ji nemam u ruky, ale tam jsou zvířata zahrnuta do skupiny s lidmi, ne s vecmi.

Ta maminka se pak ptala ucitelky, ktera deti uci a ucitelka byla z dotazu velmi zaskocena a blekotala něco o zivotnosti/nezivotnosti – cili podle ni by zvirata mela byt ve skupine s lidmi - ze jsou zivotna - a to i kdyz ji to ta maminka ukazovala v jejich ucebnici a tam to bylo jinak, nez ucitelka rikala.

Vim, ze to je prkotina, ale syn byl z toho pracovního sesitu uplne zmaten, nejdrive psal zvířata v jednom cviceni k padovym otázkám Kdo, Koho, Komu atd…pak si ovšem precetl na konci tu vetu, objevil ty dve mezery, zjistil, ze to ma tedy asi blbe, vsechno zase skrtal. Nevite, co je tedy spravne?
Vsem dekuji za pomoc.


Proste bezne potize s ucebnicema. To, ze v nejakym Slabikari je clanek starej jako ja :-) mne opravdu nezaskoci :-)

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.