| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Porod 3x jinak

Sice ne úplně, ale jen k těm očím. Sama jsem krátkozraká - 7,5 dioptrií. Protože jsem se kdysi někde doslechla, že nad pět dioptrií se doporučuje císařský řez, byla to první věc, na kterou jsem se svého gynekologa ptala. ten zkonstatoval, že publikace, která se mi dostala do ruky, už měla určitě po záruční době. Jen pro můj klid mě pak doporučil mého očního lékaře navštívit. Ten potvrdil verzi gynekologa, přičemž jsem se dozvěděla, že teorie o tom, že se po přirozeném porodu zhoršuje zrak, se ukázala jako mylná. Vždy tomu muselo "pomoct" několik dalších faktorů. To už bych prý musela mít nějakou hodně komplikovanou oční vadu. Při běžné myopii mi zhoršení zraku nehrozí. Dnes po roce musím uznat, že měl pravdu. Přesto, že jsem měla při porodu trochu problémy (břich mi nekleslo, takže jsem neměla čím tlačit, navíc Adam měl velký průměr hlavičky a nemohla jsem ho dostat ven), oči mám stále stejné. a jen tak na konec: Moje matka porodila 4 děti se 12 dioptriemi běžným způsobem a oči se jí začaly zhoršovat a ž mnohem později, nikoli však vlivem porodu, ale vlivem degenerace sítnice. Takže s oční vadou na císařák? Jen po tom, co se shodne několik odborníků - - ne jeden!!

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.