No,já osobně jsem měla štěstí protože jsem během těhotenství neměla výrazné zdravotní problémy a nejsem typ co se stále sleduje a hlídá.Vždy mě těhotentství děsilo,třeba že budu tak tlustá,že si nezavážu tkaničky,průběh porodu a vůbec.Do posledního dne jsem řídila auto,i z amniocentézy jsem se odvážela sama...(doktor povolil.Mám pocit že bych byla schopna se sama dovézt i k porodu..to se naštěstí nestalo.Bolest nevyhledávám,tak jsem stála o epidurál,to mi bylo jasné dopředu.
S klystýrem i holením souhlasím,sama jsem si doma ještě brala jakousi projímací tabletu,obdobu klystýru.
No výhrady bych měla(Bulovka),ale nebylo to tak hrozné.Je to asi ovlivněnotím,že jsem měla poměrně lehlý porod(vzhledem k věku a tak vůbec,dle doktora - porod jako víno.No nevímAle je fakt,že nevím o čem se píše,když někdo mluví třeba o 24 hod,v porodnici a stále nic.
Vyplnování papírů bych si ale odpustila a brala bych nějaký soukromější záchod(nejsem exhibicionista).
Epidurál jsem nedostala(prý nebyl potřeba,ale já si myslím něco jiného....)
Na druhou stranu mi nečekaložádné stříhání a nemusela jsem sedět na plovacím kruhu(jak někdo tvrdí).To jsem kvitovala velmi pozitivně.
Jídlo nic moc,ale zase chování sestřiček poměrně slušné,z 90 %.
Zajímavé bylo že sestry mluvili o některých doktorech jako - to je naše sluníčko a tak,to se mi zdálo sympatické.A když jsem nahlédla do knihy zápisů,ženy si většinou doktory chválili,tak nevím.
Moje kamarádka lékařka žije v Americe.Tady pracovala jako gynekoložka,tam už se věnuje jiné specializaci.Dvě děti porodila tam,s epidurálem,o druhém porodu prý skoro nevěděla,to si nějak nedokážu představit.Otec dítěte u porodu byl,o to bych já nestála vůbec ale myslím že děti na pokoji u sebe neměla - to by se mi líbilo taky,o žádné rooming in nestojím.Já rodila v noci,takže jsem se vůbec nevyspala,připadala jsem si jako po flámu a pak ještě dítě k tomu.
Zase na druhou stranu říkala(o americkém zdravotnictví říká dost,má to i negativní stránky,hlavně z toho důvodu,že není dostupno každému,chudým a pak pojištění doktorů vůči případům,kdy se s nimi bude někdo soudit,což prý bývají většinou ti chudí,kteří se chtějí zajistit na zbytek života),že v porodnici s ní byla žena,která rodila páté dítě pátým císařským řezem a to by prý tady nikdy neudělali - co je lepší,to teda nevím(o nějakém případu se tu psalo).
Pak ještě jiná věc týkající se kočárků.Kamarádka tenkrát tvrdila,že klasický kočárek hluboký kupovat nebude,že se to v A.moc nepoužívá,spíše jen ta autosedačka a něco k tomu.
Tady mi doktor tvrdil,že si myslí,že to není dobré pro páteř a tak.Názory jsou různé.Myslím,že moje kamarádka,sama lékařka,by nic špatného svým dětem neordinovala.
A nakonec.
Mohla jsem rodit ve Švédsku,otec dítěte je Čecho - švéd,ale nelituju.Jedině kvůli problémům s národností a jiné české byrokracii,protože nejsme v EU.Dokonce mi partner řekl,že druhé dítě jedině,když se narodí ve Švédsku.Mně by nevadilo opět rodit tady,ve Švédsku je to pro mne větší jazyková bariéra.Leda že bych mohla porovnávat.
Ale já nemám problémy(zatím)s českým zdravotnictvím.Do Ameriky se myslím přemístili všichni čeští doktoři....jak tak od kamarádky slyším.Doktoři tady byli prý vždy dobří,problémy jsou všude a na některé věci existují různé názory.
Holky co žijí v Anglii(kde je snad nejhorší zdravotnictví,neslyšela jsem jediný pozitivní názor)chodí k českým doktorům tady,když přijedou.Nejen z důvodu pojištění,z důvodu lékařské péče.Novinář Kuras dokonce tvrdí,že anglické zdravotnictví je 20 let za celou Evropou.Těžko říct.
Tož to zase můj názor.O všem možném.
Předchozí