| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Ahoj holky, moc vsem dekuju za blahoprani! Teeeda. Toci, ty jsi spionka!:-) Ja to smskovala Dandule, myslela jsem, ze to sem napise!!!
Takze k porodu - dostjsem vysilovala ohledne spanelskyho porodnictvi, vypada to tu asi jako u nas pred 30yi lety:-), ale nakonec to bylo docela v pohode, jediny tri veci na ktery bych si stezovala byly, ze mi bez ptani pichli plodovku a ani mi nerekli, co budou delat, za druhy, ze jsem musela celou dobu lezet/polosedet v posteli, coz byl peknej vopruz a za treti, ze me nenechali srkat vodu ani cucat led. Ja jsem vlastne do nemocnice jela proto, aby mi dali nejaky kortikoidy nebo neco udelali se zadama, protoze uz to bylo dost nesnesitelny, mela jsem to blokly a jeste skripnutej nerv, takze mi “odumiraly” nohy. Pri prohlidce konstatovala PA, ze jsem na 2 cm a poslali me na monitor, kde se mi, svete div se, rozjely krasne pravidelne kontrakce. Mrnous se tam pekne mlel a jeho srdecni ozvy byly po celou dobu monitoru (40 min) hodne vysoke. Tak jsem sla zpet do ordinace a uz jsem byla na 3 cm, a znova na monitor kvuli tem ozvam. Tentokrat Eneko spal a jeho ozvy byly naopak hrozne nizke. Zpatky v ordinaci uz jsem byla zas trosku otevrenejsi, a tak mi dali kosili a poslali me na porodni sal. Ty tam maji fakt super vybaveny, vcetne vsech pristroju pro pripadneho cisare, postylku a vse pro miminko a velkou koupelnu se sprchou (tu jsem nepochopila, pac nemuzes vstat z postele....). No a tam me pichla jedna PA vodu (aniz by mi cokoliv rekla...), to bylo 2.15 rano. Nacez prisla jina PA, zjistila, ze jsem na 4 cm. Po necele pul hodine mi nabidla oxytocin, protoze kontrakce byly vselijake a dilatace se nepohnula. A hned nato, jestli pry chci epidural, ze je tam zrovna anesteziolog a picha ostatnim rodickam. Tak jsem statecne :o))) odmitla, ze jeste pockam az je vsechny opicha;-) a me si necha na konec. No, do sesti jsem porad byla na 4 cm a trikrat mi zvysili davku oxy a kontrakce jsem mela uz jako pr..., po minute a fakt staly za to, Inakimu jsem drtila ruku a zubama plinu...kdyz mi v tech 6 rano rekli, ze jsem porad na 4, tak jsem si rekla o epidural, jenze...anesteziolog byl prave u cisare!!! Nakonec dorazil az ve tri ctvrte na osm a to uz jsem mlela z posledniho. V osm mi ho pichli, ucinkovat zacal za asi 20 minut, ta uuuuuleva!!! No, az jsem z toho usnula! Ne, fakt nekecam, normalne jsem odpadla (uz jsem byla vzhuru dyl jak 24 hodin a noc predtim jsem se taky kvuli kontrakcim moc nevyspala). Asi po pul hodce me probudila nutnost tlacit, tak jsem okamzite zavolala PA, a ona, ze uz jsem na 10 cm!!! Hlavicka ale byla jeste trochu vysoko, takze prisla za 20 minut znovu a to uz bylo pripraveny, tak si prinesla fidlatka a asistentky a slo se na to. Ten konec byl hodne rychly, Eneko byl na 5 zatlaceni venku! Jsem si ten epidural ani nestihla poradne uzit!;-) Ale fakt jsem byla moc spokojena s personalem, krome te prvni baby, co mi pichla vodu byli vsichni uplne super a ta PA, co me rodila, se me vyptavala, jak se rodi v CR, tak jsem delala osvetu;o))) Proste na tu nemocnici nemuzu rict jediny spatny slovo (a to byla statni, i kdyz mam jinak soukromou peci), a to se netyka jen maternidad, ale i JIP, kde byla Amaia a pak i detskeho oddeleni (vysvetlim pozdeji). Vsude byl super personal. No a Eneka mi dali hned na prsa a zakladni vysetreni udelali tam, pak ho jen poponesli do postylky a prohlidli a tak. Mezitim me PA zasila (5 stehu, malem nemusela strihat, ale Eneko zacal mit nizke ozvy), udelala to tak skvele, ze me stehy vubec nebolely, tim myslim fakt ani trochu!!! Pak jsme kojili a asi hodinu a pul po porodu nas prevezli na pokoj, Eneka hezky se mnou v posteli a na pokoji jsme hned vstala a sla curat, kdyz pak prisla sestra, tak se divila…zacali mi tam prezdivat “la rapidita” (=rychlovka);o))) Jsem rada, ze jsem byla tak brzo fit, protoze….ten samy vecer sla Amaia k pediatrovi s podezrenim na gastroenteritidu a dr. zjistila, ze ma nejaky divny puls, hodne rychly, tak ji poslala okamzite do nemocnice. Kde ji zjistili tachykardickej zachvat a museli ji udelat “sok” – strcili ji hlavu do lavoru ledovy vody a drzeli ji tam asi 4 sekundy. Bylo to strasny, bulela jsem jak blazen;-( Prvni noc stravila napojena na kardiograf na JIPce a mela jeste jeden zachvat, v sobotu dopoledne ji pak premistili na normalni detske oddeleni. Oboji bylo nastesti ve stejne budove jako porodnice, takze jsem za ni mohla chodit. Stridali jsme se tak s Inakim a nekym z rodiny tak, aby u Eneka i Amaii porad nekdo byl. Me v nedeli chteli propustit, ale vzhledem k okolnostem mi umoznili zustat az do pondelka, kdy se dostavil kardiolog, vysvetlil nam situaci a rekl, ze Amaia muze jit domu!!! To, co ma, se jmenuje paroxysmální supraventrikulární tachykardie, ma v srdicku jakoby jeden dratek navic, kterej obcas udela zkrat a misto dvou impulsu da srdicku tri, takze ji stoupne puls z normalnich 120 az na 250 tepu za minutu. Deti uz se s tim narodi, a docetla jsem se, ze se to dokonce zjisti uz v tehu na UTZ...nam teda nic nezjistili;-( Ten "zkrat" se pak musi zastavit, a to treba tim ledem nebo masazi. No, takze musi brat leky a bude je brat do ty doby, nez ji to budou moct odstranit, to se dela asi v sesti letech, zavedou arterii na stehne katetr a mikrovlnama spalej ten prebytecnej dratek.
Tak to byl nas vzrusujici vikend a nasledny tyden, bylo to pomerne narocny, protoze jsme oba byli nevyspali, padali unavou "na drzku", navic, Amaia byla doma, nechodila do skolky, protoze kardiolog rekl, aby zacala az pristi tyden. Takze jsme se ji snazili maximalne venovat, aby moc nezarlila. No a do toho jsme meli doktory - triletou prohlidku, kontrolu na kardiologii, museli jsme do skolky mluvit s pani ucitelkou a v patek jeste s Enekem k doktorce – v sedmi dnech mel o 20 g vic nez byla porodni vaha (zhubnul 230 g);o))). Ted uz se pomalu dostava vsechno do normalu;o))) Eneko je nastesti moc hodnej, jen by se porad kojil;-)

Hodim fotecky do albicka!

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.