| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku A ještě jednou porod doma...

Markéto, ptát se můžeš, nicméně to, že DVA DNY PO PORODU se něco stane s dítětem přeci není problém porodu doma :o) Můžu rodit v nemocnici, a přeci tou dobou už se mi může dítě vesele dusit ve svém dětském pokojíku...

Jinak mne když se v porodnici stalo to samé, tak jsem se neobtěžovala se sháněním sestry, protože mi přišlo zbytečné běžet za sestrou a mezitím nechat díttě dusit - prostě jsem ho chytla tak, aby bylo hlavou dolů, takže tekutina, kterou se malá dusila, zčásti vytekla, zčásti byla vykuckaná. Kdyby se mi to stalo doma, udělala bych to samé. :o)

Respektive nikoli "kdyby se mi... udělala bych...", ale "když se mi... udělala jsem..." - já už totiž dítko úspěšně topila ve vaně či dusila jídlem... Což mě přivádí k myšlence, jestli třeba zrovna pro dušení se nebude daleko rizikovější období zhruba mezi šestým a dvanáctým měsícem. Tedy doba, kdy už je dítko poněkud živější, kdy už chce sedět a lézt, takže je větší riziko, že ve vaně sklouzne hlavou pod hladinu.... kdy se přemisťování z místa na místo kloubí se zvědavostí a strkáním všeho možného do pusy a navíc schopností uchopit už i droboučké předměty, takže se zvyšuje riziko vdechnutí cizího tělesa... kdy se dítě začíná přikrmovat tuhou stravou, takže opět - může dojít ke vdechnutí cizího tělesa, protože se dítko teprve učí baštit kousíčky potravy a ne vždy to musí proběhnout hladce... Rozhodně by mě nenapadlo jít si v půl roce lehnout do nemocnice, co kdyby náhodou něco... ale co mne napadlo je napsat si k telefonu viditelně kartičku s nejdůležitějšími čísly (toxikologie, záchranka, požárníci) - i když teď můžu znát tísňová volání jako když bičem mrská, nedám ruku do ohně za to, že si ve stresu na ně vzpomenu.

:o) S.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.