| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Krkavčí matka za mřížemi - příběh nekončí

Já jsem článek četla, viděla něco v televizi a jen jsme doma ztrnuli hrůzou nad tím, nejen že se to děje, nejen lítostí nad konkrétní holčičkou, nejen opovržením a hnusem nad tou ženskou - matkou, ale hlavně také nad tím, že se úřady nebojí svěřovat znovu tyto děti svým zvrhlým a nenormálním rodičům. Už tady bylo řečeno asi vše a stejně mi to nedá, abych se nepodělila o svoje pocity. A docela mě překvapuje, že tady na rodině se o tom článek objevil až dnes a to od pisatelky z řad nás, spíše pasivních čtenářek.
To domácí násilí a týrání musí přece nejbližší sousedi a příbuzní postřehnout, nechápu, jak je možné, že to dochází až do takových hrůzných konců. Po znovusvěření holčičky matce (po návratu z psychiatrické léčebny) muselo přece dítě být pod kontrolou sociálních pracovníků, člověk do toho nevidí, neví jak to hodnotit, v kůži soudkyně bych teď být nechtěla, myslím, že její svědomí má teď co dělat. Matka holčičky prý netrpí žádnou psychickou chorobou, takoví lidé by vůbec neměli mít děti.
Je škoda, že ta malá nemohla být svěřena do péče náhradních rodičů nebo být adoptovaná někým, kdo dítě mít nemůže a moc by si dítě přál. Chápu, že musí dojít k souhlasu biologických rodičů, ale jakmile už někde dojde k vážnému týrání a zanedbání péče o dítě a dítě je rodiči odebráno a umístěno do dětského domova, němělo by se rodičům vracet a obzvlášť v takto ranném věku by mělo dostat šanci na lepší život. Podle mě se takový člověk, jako je matka holčičky, už nemůže změnit, prostě to v ní je, je nenapravitelná. Týrané děti by se už neměli vracet zpět svým biologickým rodičům. Nechápu to. Mít děti je velká zodpovědnost a kdo na to nemá, týrá je, nemá nárok je mít . Je hodně lidí, které čekají léta na to, aby mohli adoptovat dítě. Od toho tady příslušní pracovníci z tohoto oboru jsou, aby prověřovali a posuzovali, komu dítě vzít a komu zase dát. Jen to chce, aby svojí práci dělali pořádně a zodpovědně. Pár návštěv a kontrol nestačí. Vždyť jde přeci o živé bytosti a ne o stohy spisů. Mělo by se s tím něco dělat, novelizovat zákony o rodině a ne nad tím dumat roky.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.