| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Epiziotomie

Simčo, to máš štěstí, že se ti to tak snadno zhojilo. Já rodila dvakrát, v obou případech naštěstí bez komplikací a celkem rychle. U první dcery mne v půl sedmé ráno probudily "divné pocity" (ještě ani ne bolesti) a v půl jednácté už byla dcera na světě. Přesto měla asi paní dr. Košutová v Klatovech pocit, že porod postupuje pomalu a tak mne nastříhla. Hojilo se to tak 3 měsíce, bolelo to neustále cca půl roku a ještě po 3 letech jsem cítila bolesti v první dny menstruace. Jako třešničku na dortě si nechávám to, že při sexu jsem měla bolesti (ne vždy, ale min. v 50%) ještě po 6 letech.....
Takže při druhé dceři jsem se vůbec nebála pordu, ale jen jsem prosila PA, aby mne doktor nestříhal, nepůjde-li dítěti o život.... U porodu (tentokráte ve Strakonicích) byl pan dr. Vokatý - střičký praktik, který na moje strachy odpověděl, ať se nic nebojím, že to spolu zvládneme a hlavně ať na miminko nespěchám. Ó, jaká úleva, jaký rozdíl od prvního porodu, kde na mně sestry i doktorka hystericky pokřikovaly, ať zatlačím, aby se dítě neudusilo (to proto, že po příjmu v 8:30 hodin mne odložili na hekárnu s tím, že je to první dítě a porod bude někdy večer.... a když jsem si pro ně v deset došla na sesternu, abych je donutila mne prohlédnout, tak byly celé vyplašené, protože zjistily, že už rodím a vlastně vůbec nevěděly, jak už to trvá dlouho...).
Pan dr. Vokatý mi vsunul prst dovnitř, lehkým tlakem objížděl oblouček - přesně, jak je článku popsáno - a perineum rozathoval. I když už se tlačila hlavička, tak v tomto pokračoval a slovy mne spíše uklidňoval, abych příliš nechvátala. Dcera se narodila po 3 hodnách (v půl jedné začaly bolesti, v půl čtvrté byla na světě) a to díky panu doktorovi běz jediné trhlinky (malá měla skoro 4 kilča).
V 7 ráno mne při vizitě prohlížel jiný lékař, který nevěřil tomu, že jsem 3,5 hodiny po porodu - řekl, že kdybych mu to nepotvrdila, myslel by si, že je chyba v dokumentaci :o)))).
Takže i já jsem toho názoru, že pokud to není SKUTEČNĚ NUTNÉ, dělat nástřih hráze preventivně je BARBARSTVÍ!!!
Simča

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.