| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Epiziotomie

Já mohu porovnat oboje. A co se mě týkalo, všechno bylo lepší s nástřihem. Ten byl při prvním porodu a to proto, že holka už měla venku hlavičku a já už to neustála a přestala jsem tlačit, takže jsem ji chuděru přimáčkla (byla potom oteklá a měla hlavičku do modra). Nástřih se ovšem opravdu zahojil cca do 3 dnů, nepotřebovala jsem žádné koupele, mastičky - nic. U druhé holky jsem se natrhla a hojení bylo podstatně horší. Někde jsem četla, že když se hráz nastřihne, je to rovný, čistý střih, kdežto při natržení je rána "střapatá" (nenapadá mě jiný výraz...). A tím pádem se to natržené hůř hojí. A tak to bylo u mě. Bolelo to jak čert, manžel se jel zeptat mého gynekologa co s tím, dostala jsem nějakou koupel. A ještě aspoň rok po narození holky při tulení s manželem jsem to natžení cítila. Nástřih byl na druhé straně než kde jsem se napodruhé natrhla a opravdu si to nepletu ;o) A ještě k té bolesti: z mého pohledu vůbec není potřeba se jí bát. Při porodu je vše okolo tak napnuté a bolí leckde leccos, takže nějaký nástřih opravdu cítíte jako tupou soooooootva bolístku. Jako když se píchnete jehlou nebo maximálně když se maličko říznete - jen takové to malé říznutí, do kůže. Víc opravdu ne. Šití po druhém porodu bylo tedy horší, to jsem myslela, že té sestřičce budu skákat za tou nití. Mám pocit, že jaksi nějakou injekci jsem nedostala. Ale na 100% to nevím, jen myslím, že kdyby mi něco píchali, že bych si toho všimla. Ale taky se to dalo zvládnout, za dvě minutky bylo hotovo. Jen - pravda - ve sprše a na židli to bylo "vončo".

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.