| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku O sněhu a slušném vychování


Scarlett,
Nemohu si pomici, ale myslim, ze KOHO CHLEBA JIS, TOHO PISEN ZPIVEJ.
Statistiky se mohou i trochu mylit. Ale - 90 % rozvedenych nezralych manzelstvi znamena stejne procento "polosirotku".
Znamena to, ze nekdo nekde selhal.
A kdo asi. Ja bych rekla, ze nejspis rodice tech "deti" ktere si, byt nedospele a nezrale poridili dite.
Ano, vy mate zodpovednost do 18 let a pak je to uz jen na nich. Nemusime diskutovat zda a jak jsou pripraveni. To je proste fakt.

Kdyz otehotni v 16ti, budete muset po 2 roky kupovat plinky a v noci konejsit dite kdyz ona usne. Pak upecete narozeninovy dort, pichnete tam 18 svicek a : Bye-Bye!!
Vymenite klice od dveri do bytu aby nemohla zpatky a budete si uzivat zivota.
To musi byt naprosto presne receno a mineno a ona tomu musi verit! Protoze to je jediny zpusob jak ji primet aby dospela.

Vyse v diskusi kdosi rekl, ze nezna zadne manzelstvi uzavrene "na zkousku". Ja bych rekla, ze vsechna tato nezrala manzelstvi jsou uzavrena na zkousku. Kdyz odbouram city a zacnu se ridit rozumem, a jsem si vedoma, ze v 90% se rozvedu ale reknu si: "Zkusim to, treba budu patrit k tem 10% ktera ztezka a za mnoha obeti preziji." Pak je to jasne jen na zkousku. Zeptejte se matematiku.

Nekdo mne kritizoval za "tabuizovani" sexu a jini ze ziji v minulosti, jsem horsi nez jejich 80ti leta babicka a horsi nez puritanky v Anglii, ktere zavrou oci a pretrpi "to" myslice na Anglii. Netusim, kde a jak moje prispevky tabuizuji sex. Ja ma sex rada, stejne jako muj muz a venujeme se mu kazde rano nejmene 2 hodiny a casto jeste behem dne ci vecer. Moje prababicka mela 5 dcer na konci 19. stoleti. Trvala na tom, ze se budou vsechny vdavat jako :"velmi poucene panny" ale s tou nejmladsi ji to nevyslo, byt byla poucena. Moje babicka rekla tatinkovi o sexu vse co vedela a vcas. Kdyz on polibil poprve holku ( moji maminku) prisel domu a mel potrebu to s maminkou sdilet. Proste ji o tom povedel. Moje maminka mi rekla "vse o sexu" kdyz mi bylo 10. Postupne to doplnovala a doplnovala. Puritany v rodine nemame. Ale puritanstvi nepovazujeme za nadavku. Ja jsem mela pocit, ze kdybych cekala u mych deti do 10 let, prilis bych zameskala. Dostaly nalezite pouceni nez sly do skoly. A pak znova na vyssi urovni. A znova a znova.
V 15-16 uz s nimi nemluvte o sexu a antikoncepci. To by bylo jako vracet se k nasobilce.

Scarlett nam rika, ze mame co nejvice uvolnit pravidla, aby bylo mozno je dodrzovat a hlavne nemame nase sexuchtiva detatka stavet pred nejakou srdcelomnou volbu. Bud a nebo...

A ja jsem presvedcena, ze je tomu prave naopak!
Sex ma byt prodiskutovan a "odtabuizovan" natolik, ze uz je to nuda.

Vase nedospela dcera jde se svym nedospelym kamaradem do postele a v koutecku mysli ma myslenku: "Kdyz se neco stane, rodice se postaraji".
A to je prave cela ta chyba!! Protoze v 15 a 16 jsme uz ukoncili nasi domaci sexualni vychovu a uz nemluvime o antikoncepci a sexualnich nemocech. Mluvime o dospelosti, zodpovednosti. O tom, ze mit dite ve 28, kdy jsou oba rodice zajisteni a pripraveni je stesti ale mit dite v 18 je katastrofa -pro "rodice", prarodice ale hlavne pro to dite, ktere (zcela jiste, podle statistiky) bude vyrustat jen s jednim a ne zrovna stastnym rodicem. Dale o tom, ze otec ditete musi umet rodinu financne zajitit sam po dobu nejmene 6 let, kdy matka je s detatkem doma a NEPRACUJE. Pece o dite 24 hodin 7 dni v tydnu, zadny oddych, zadna zabava (leda mame nadbytek penez na pani na hlidani), nemoci, nocni bdeni, postizene dite, svobodna matka a mohla bych pokracovat dlouho. To vse a mnohem mnohem vice musime probrat.
Dite vi, ze se tesime na to, az odejde z domu, protoze taky mame zivot. A nehodlame ho obetovat jeho omylu a nechtenemu tehotenstvi a nechtenemu manzelstvi.
A musi si byt NAPROSTO ale NAPROSTO jisto, ze kdyz otehotni, ma 2 volby: 1/ Dat dite k adopci.
2/ Opustit domov rodicu, oba dva, matka zustat doma s ditetem, otec skoncit skolu a jit vydelavat.

Vy musite znat odpoved - ktera alternativa to bude?
Nez vase dite zacne sexualne zit, musite vedet, musi vam odpovedet, zda se o pripadne miminko bude starat sama a kde a jak, nebo zda je citove pripravena dat ho k adopci. A trvejte na odpovedi. Treba i PISEMNE!!

A spoustu maminek v teto diskusi take tizi problem, ze deti maji moc hormonu a nemohou se ovladat. Proste maji tu touhu, tak proc si odpirat, ze. Uz se tak narodili. A vas soused uz se narodil jako pedofil. Tak proc se ovladat ci odpirat si? Je to jeho prirozenost. Kdyz nepremluvi vasi 9ti letou dcerku aby s nim sla do postele dobrovolne, tak ji proste znasilni. To uz je jeho prirozenost a proc si odpirat, ze?

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.