| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Jak bylo nakonec dobře, že jsem o kojení nic nevěděla

Reaguji na to, že uvádíte, že máte nedobrou zkušenost s odstříkáváním mlíka hned po porodu. Mě se to tedy na sto procent vyplatilo. Dvě hodiny po porodu jsem se zavřela ve sprše a tam pobyla asi 10 hodin :) - samozřejme s přestávkami na jídlo a odpočinek a kojení. Prsa jsem JEMNĚ masírovala a ručně odstříkávala to co bylo uvnitř - zprvu mlezivo a pak se plynule začalo tvořit mléko. Díky masáži, teplé vodě a pohodičce (žádná sestra o mě ani nezavadila - všechny jsem vykázala hned po porodu, jsem nezažila pocit bolestivě nalitých prsou. Prostě od porodu dítě pilo(jak dlouho chtělo - většinou po pár minutách u prsu usnul, ale někdy pil i 1/2 hodiny - intervalově)a když nepilo tak jsem ve sprše masírovala a odstříkávala (zpočátku toho bylo pár kapek). Celé to bylo o tom, že jsem měla potřebu se takhle chovat, něco jsem měla o kojení načteno, ale chovala jsem se podle toho co mi říkalo mé tělo. No a myslím si, že o tom to všechno je. Poslouchejte svůj organismus, ten vám poradí nejlépe a nenechte se vmanipulovat ostatními do situací které jsou Vám nepříjemné. Rozepsala jsem se strašně, snad to někdo bude číst. Ale napíšu ještě jeden příklad, když jsem byla v momentě, kdy jsem měla zašlou branku a porod měl začít - sestra mi řekla, že dítě bude na světě do 20minut. Řvaly na mě ať tlačím, mačkaly mi břicho - no co Vám budu líčit. Trvalo to hodinu, protože jsem cítila, že musím tlačit tak jak potřebuji já a ne tak jak na mě řvou oni. Tzn. někdy silně, někdy zlehounka. A bylo to, byl by to nádherný okamžik nebýt těch rušivých vlivů. Dítě bylo v pořádku, apgary mělo všechny 10, doktor říkal, že je růžové jak selátko. Na poporodním mi bylo dáno najevo, že jsem nespolupracující rebel, protože to mohlo být za 20 minut venku...(měla jsem pocit, že je zdržuji - asi od kafe :) ). Ale mě bylo jasné, že jsem dělala vše správně, takže na závěr má rada - nechte si poradit odborníky (od toho tam jsou), ale zkonzultujte to se svým tělem a to konečné rozhodnutí učiňte sami.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.