| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Jak bylo nakonec dobře, že jsem o kojení nic nevěděla

S kojením jsme nezačínali tak drasticky jako autorka článku. Ale na první přiložení se malý taky nepřisál a hned pryč:-( V porodnici byl lenloch a spáč, čož má naštěstí dodnes:-) Někdy skoro nepil a taky zhubnul víc, než se jim v porodnici zdálo - to byl první stres, bála jsem se, že to bude s kojením problém. Nakonec jsme se rozkojili a pěkně přibýval. Nejdřív jsem měla podle doktorky kojit 9x denně, pak pěkně přibýval, tak že stačí 8x. To bylo v pohodě, ovšem pak nejednou jsem skoro neměla mléko. I když jsem se dočetla, že po šestinedělínejsou už prsa tak nalitá, tak malý měl hlad, odstříkala jsem třeba jen 20 ml. To byl druhý stres - taky k tomu asi přispělo stěhování a tak. No rozkojila jsem to, i dětská lékařka mi potvrdila - často přikládat,potom ještě odstříkat. protože malý pěkně pořád přibýval, nechala jsem ho, ať se budí na krmení sám, čímž jsme se dostali na 7x denně. To bylo možná málo, tak po třech týdnech přibral 200 g a mě se zase zdálo, že mám málo mléka. Byla jsem z toho zase špatná, ale doktorka říkala, ať kojím 9x denně a za týden zvážit. Jsemráda, že mi ani nenaznačila nic o umělé výživě a tvářila se poměrně v klidu - já se dokážu totiž vynervovat sama. Tak jsem se pracně zklidnila, vytvořila si rozpis a malého budím na jídlo pravidelně. Za týden přibral 200g. Taky mi pomohla poradna na stránkách kojeni.net a to hodně!
Dudlík jsem vrazila taky prckovi už v porodnici - stejně si sám cucal ručičky. Dudlík ho dodnes pekně uklidní, podudá před spaním, někdy ani to ne, a pak ho třeba vyplivne.
Je pravdy, že když kojení nejde, tak je člověk na nervy. V tomhle je bezva internet - zjistíte, že podobný problém mají i ostatní, a že se dá vyřešit. Myslím, že by v porodnicích měli nejenom ukázat techniku a polohy při kojení, ale hlavně říct, že je nějaká laktační krize, co dělat a tak. Takže všem i sobě držím palce, ať se to povede a kojíme plně.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.