| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Ridwen, podobné situace dobře znám, nejhorší byl loňský školní rok, to jsme je opakovaně prožívali v podstatně drsnější podobě (Erik byl taky o dost starší než Maty). Vzpomínám třeba, když jsem mu zakázala jezdit na kole, protože jsem se od sousedů dozvěděla, že z naší poměrně strmé ulice vjíždí bez rozhlédnutí na hlavní. Ječel na mě, že je to nespravedlivý, že všechny děti na kolo můžou, že mu to nemám právo zakazovat, že si to kolo stejně vezme... Samozřejmě vše proloženo nepublikovatelnými výrazy. Kolo jsem zamkla, klíč schovala, kopal do dveří, a pak prohlásil, že uteče, práskl za sebou domovními dveřmi a šel. (Má větší sílu než já, neudržím ho, zvlášť když je v afektu.) To jsem opravdu trnula, aby se nestal nějaký velký malér. Většinou byl po takových výstupech potom tak vyčerpaný, že lehnul a usnul, nebo se chtěl mazlit a ujišťovat, že se máme rádi.
Osvědčilo se mi fakt nebazírovat na nepodstatných věcech. U těch podstatných se nehádat - prostě jen oznámit, co bude, nebo nebude, nechat klidně Erika remcat a nadávat (i když se někdy musím hodně držet, abych mě nevytočily ty nesmysly a často i sprosťárny, co si huhlá), naštěstí si to většinou nějak sám zpracuje a třeba po hodině se najednou zvedne a bez odmlouvání splní to, co jsem po něm chtěla, a mnohdy i něco navíc. Kdybych se ho snažila přesvědčit nějakými argumenty, zasekl by se ještě víc. Určitě je potřeba se snažit (ale to u všech dětí), aby člověk vyhrožoval jen tím, co je reálné a lze to prosadit. Tolik moje teorie, praxe se občas liší, ale to jistě známe všechny...

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.