| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Události před narozením a jejich důsledky

Ten clanek, pokud jsem dobre pochopila, nebyl primarne o zivtonim prostredi, ale o zpusobu poceti, optimalizaci tehotenstvi, porodu a kojeni a vlivu techto fazi zivota na budouci zivot ditete. Vliv zivotniho prostredi a jeho znecisteni na zive organismy (nejen cloveka) vubec nezpochybnuji. A souhlasim s potrebou ochrany zivotniho prostredi. Take nezastavam alibisticky nazor (jak mi prisuzujes), ze medicina spravi vse.... ale muze dat sanci to napravit. Pro koho jineho by to clovek delal radsi nez pro sve deti?!

Kdyz mas tak rada vyzkumy, jiste ti neunikl ten, ktery NEPROKAZAL, ze by deti pocate metodami asistovane reprodukce nebyly schopny prirozene reprodukce. I kdyz je jeste relativne malo udaju (prvni dite "ze zkumavky" je rocnik 1978).

Ted k vyzkumu - nakolik jsi ty schopna (nebo jsem ja) poznat metodicky spravny postup? Nakolik jsme v dnesni dobe schopni poznat skutecne seriozni vyzkum? Ani seriozni vedecke casopisy uz dnes nejsou zarukou. Vzhledem k tomu, ze pracuju ve vyzkumne sfere (vyzkum vody), tak jsem se setkala s mnoha navrhy evropskych norem, ktere mely jen zrnko dobreho, ale jako celek byly nerealne. A to dokonce chteli brat jako zavazny postup, ktery byl otestovan vedeckymi tymy!!!

Neni vubec dulezite, zda clanku verim, ale co si z neho vezmu. Napr. nikde neni uvedeno, jakou vahu prikladaji vedci teto studie jednotlivym usekum... Jestli je to naprosto rovnocenne nebo je nejdulezitejsi pohoda maminky v dobe tehotenstvi (tak to vnimam ja)...

Jsem za ten clanek docela vdecna, protoze treba prinuti par lidi se zamyslet. Po dlouhe dobe to byl clanek, ktery mi za reakci stal natolik, ze jsem napsala. Zaver si udela kazdy stejne sam a nemusi se slucovat ani s tvym ani s mym...
A co na tom meni ani fakt, ze autorka je propagatorkou prirozene reprodukce a porodu (viz web pod clankem) a je tim vlastne ovlivneno ladeni celeho clanku? Vzdy se najdou strana a protistrana a tak to asi i ma byt.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.