| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Přijdeme od nového roku o stovky nebo dokonce tisíce korun měsíčně?

Saimono, co dobrého v devadesátých letech převažovalo? Tunelování? Měla jsem jako zaměstnanec kliku dokonce na dva vytunelované podniky, takže toto skutečně neberu. A představ si, že jsem po mateřské, na které jsem nehodlala být ani tři roky a chtěla jít makat, nemohla sehnat místo. Jo, nechtěla jsem být závislá na dobrodiní státu. Ale stál o mne někdo? Byla jsem po třicítce, střední škola, tři děti, z toho jedno hodně malé... Souhlasím, že je někdo bohatý, někdo chudý a někdo střední třída. Pokud je někdo střední třída, tak asi musí makat a nevidím důvod, proč by se jim měly házet klacky pod nohy. Co získáme na rovné patnáctiprocentní dani – nic. Protože se nebude odvíjet z hrubé mzdy, ale superhrubé. Takže to se ještě musí připočíst 35 % co za mne platí zaměstnavatel na odvodech. Takže se mi nezdaní např. 15 tisíc, ale 20. Rozhodně nechci, aby se o mně stát staral. Jenže pokud mne vyhodí z práce – jakou mám šanci se někde uplatnit? Po čtyřicítce, s pouhým středoškolským vzděláním? A myslíš, že takových není na pracáku spousta – rádi by dělali, ale ono to jaksi nejde? Nikdo o ně nestojí? Protože hledají zaměstnance do „mladého kolektivu“?
Ano, souhlasím, reforma je potřeba. Vábničky typu pastelkovné – to bylo dost neudržitelné v době, kdy nás na to socdem lákali. Ale na druhou stranu likvidovat bezhlavě, to mi nepřijde zrovna šťastné. Reforma by měla být uvážená, promyšlená a ne bezhlavě brát tam, kde je jasné, že to půjde.
Proč nezreformují odvody zaměstnavatele? Systém zdravotního a sociálního pojištění? Jakou má motivaci zaměstnávat i platit více než minimální mzdu, když zaplatí takových peněz na odvodech? Za tento měsíc, jsem jednomu podnikateli, který podniká společně s manželkou a zaměstnává za symbolický peníz dva lidi, psala převoďák za různé daně a odvody (zdravotní, sociálka, silniční daň, televize, rozhlas) na cca 12 000.
Nedávno byl v Reflexu článek o podniku Koh-i-noor. Mimo jiné, proč přesouvají výrobu na východ do Číny. Protože našim dělníkům by museli platit zravotní, sociální, stravné a zajistit jim nějaké sociální zázemí. Jejich týdenní plat se rovná měsíčnímu platu čínského dělníka. No a největším nákladem je spotřeba elektrického proudu… Ano, reformy jsou potřeba, není možné žít na dluh. Ale s takovýmto přístupem zaměstnavatelů??? Nechápu. Na jednu stranu tady hřímáte, že jste samostatní a dokážete se o sebe postarat. Ale pokud pod nohy lítají takovéto klacky – neefektivní pracovníci, věk, žena s malými dětmi…vysoké zdanění a tudíž vysoká cena práce - tak JAK se mám o sebe postarat?
Volila jsem ODS, ale teď bych si nejraději ruku urazila, protože se slavná reforma opět zvrtne v to, co už tu zaznělo stokrát - chudým či chudším brát. Souhlasím, že ne každý bohatý se topí ve špinavých penězích. A že není správné, aby platil obří daně. Ale jen na bohatých přeci ekonomika nestojí? Aby fungovala, musí jakž takž fungovat všechny třídy. Jakmile se začnou příliš rozevírat sociální nůžky, tak to k ničemu dobrému nepovede.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.