| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Přijdeme od nového roku o stovky nebo dokonce tisíce korun měsíčně?

Milá Barčo, označení "krkavčí matka" jsem použila zcela záměrně, aby se diskuze na toto téma vůbec rozvinula. Neboť si všímám, že na iternetových diskuzích, když nepoužíváš peprnějších slov, tak se tvůj hlas ztratí v moři dalších a nikdo na něj nereaguje. Chtěla jsem aby můj hlas byl vyslyšen, to jen na vysvětlenou. Samozřejmě, ty pravé "krkavčí matky" určitě nemají ani přístup k netu, natož aby brouzdaly po stránkách Rodiny...:).
Ale k tomu o čem jsem chtěla psát. To co dělá tvá švagrová a tchýně, není jistě v pořádku, děti potřebují svobodu a my také potřebujeme kousíček toho času pro sebe. Já však píšu z pozice kojící ženy a matky dvou dětí, z nichž jedno má 4.měsíce. Starší dcera má svobody myslím dost, chodí od čtyř let ven sama a kamarádek má spoustu a to prTě ještě žádnou nepotřebuje. Co mi však dělá starosti, že až vylezu z mateřské nebudu mít kam jít do práce. Chtěla bych se vzdělávat, ale není hlídání a podle mého cítění, v kterém se asi neshodneme, do určitého věku by měla žena sedět s dětmi doma. O tom není třeba se přít, to už jsem si ujasnila, neb jsem zjistila, že jsme každá jiná a každá své mateřství vnímáme jinak. To co vyhovuje jedné nelíbí se druhé atd. Neznamená to však, že je některá z nás horší, každá děláme co umíme s tím nejlepším vědomím a svědomím, doufám.
Já jen chtěla upozornit na fakt, že výchozí pozice jednotlivce nejsou vždy stejné. Né, nestěžuji si, jak tady někdo pořád předhazuje. Jen vyzdvihuji na povrch něco o čem se podle mého málo mluví. Není-li babička, kamarádka, nebo z finančních důvodů paní na hlídání, manžel, jak může žena na MD např. studovat, aby pak našla lépe uplatnění až ji MD skončí.
Četla jsem tady různé názory, veskrze mě podezírali z neochoty cokoliv dělat, ale proč tak vysoké procento žen tak skutečně končí (aspoň tady u nás). Já myslím, že v zahraničí mají určitě více podpory v této oblasti a různá zařízení. Bylo by to lepší než pobírat rodičák tak dlouho a určitě by něco takového mnoho žen ocenilo.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.