| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Jak vybírat pro dítě jméno

Ahoj holky,

nedá mi to, abych taky nepřispěla se svou troškou do mlýna.
Se jménama to není vůbec jednoduchý. Moc se mi nelíbí takové ty módní vlny, kdy se jednou rodí davy Kristýnek, Terezek, Tomášků a Honzíků, podruhé zase vedou jiná jména... jsou to sice moc krásná jména, ale bylo by fajn, kdyby byli rodiče trochu originální a trochu o jméně přemýšleli. Ačkoliv pokud má dítě zase až moc originální jméno, taky si s tím užije svoje, že :))
Jméno by mělo ladit s příjmením. Pokud mají rodiče typicky české příjmení a dají svému dítěti nějaké extra exotické jméno, budou se mu děti akorát posmívat.

Během své praxe na novorozeneckém oddělení jsem byla překvapená tím, že zvláště Romové dávají svým dětem (s typicky romskými příjmeními) jména typu Kevin, Esmeralda, Angelika, což je podle mě hloupost na druhou, dávat dětem jména podle právě módních seriálů či filmů. Mnoho českých rodičů dává svým dětem i typická americká či anglická jména, což se mi nelíbí už vůbec.

V současnosti, jak jsem si všimla, hodně letí zvláštní jména jako třeba Sára. Hezké jméno, ale až se ve třídě sejdou čtyři Sáry...

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.