| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k porodnici Fakultní nemocnice Brno - Bohunice

Rodila jsem v lednu 2007, první dítě. Porodnice jako taková výborné - průběh porodu v pohodě, konec přes drobnou komplikaci díky pohotovému zásahu paní doktorky úspěšný. Ale pokud chcete kojit, tak pozor na oddělení šestinedělí. Dětská sestra mi nepomohla s přiložením syna k prsu po porodu, takže jsme se o to s přítelem pokoušeli sami a bez úspěchu. Říkala jsem si, že to snad nevadí, že kojení je v podstatě samozřejmé a že to zvládneme později. Ani třetí den nám to ještě pořádně nešlo, pomoc sester závisela na tom, kdo měl zrovna službu. Některé byly skvělé, jiné stylem "však vy to nějak zvládnete sama". Jedna řekla "dělejte to takhle", druhá "takhle ne, jinak". Potom dostal syn žloutenku a přestože večer při kontrole lékařka prohlásila "ten je žlutý jako citron", s odběrem krve chtěla počkat až do rána. Ráno ho odvezli s tím, že žloutenka je tak veliká, že musí do fototerapie a budou mě volat na kojení. Po čtyřech hodinách jsem se hlásila, kde že je to kojení a odpovědí mi bylo "vám to paní doktorka neřekla?". Umíte se představit, co taková věta s prvorodičkou třetí den po porodu, bez dítěte, udělá. Paní doktorka mi naštěstí pouze zapomněla říct, že kojit nemůžu, protože žloutenka je špatná a syn nesmí ven z fototerapie. Takže budu chodit na odsávačku. Volali mě jednou za cca 4 hodiny, někdy po pěti, údajně podle toho, jak se syn probudil a chtěl jíst. Mateřského mléka jsem měla málo, takže syn byl dokrmován asi umělým mlékem a to z lahve a vedle něho dokonce ležel dudlík (měl modrý, holčička vedle růžový). Mít dnešní zkušenosti, tak hlasitě protestuji. Kojení totiž nezvládáme přes značné úsilí dodnes. I od jiné maminky mám potvrzené, že "díky" přístupu sestřiček z Bohunic kojila pouze tři týdny. Plánuji druhé dítě, ale v Bohunicích už rodit nebudu. Honosí se sice tím, že podporují kojení, ale podle mé zkušenosti neprávem.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.