| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Životodárný hlen aneb Symptotermální metoda I.

Příspěvek mě mile překvapil a potešil. Přivezla jsem informace o této metodě do tehdejšího Ústavu zdravotní výchovy už koncem 70.let z Polska, kde byla běžně doporučována v katolických kruzích.
Všichni tehdejší kolegové mně odbyli (byli mezi nimi i přední gynekologové), že jde o naprostý nevědecký nesmysl. Nemohla jsem je zviklat, aby alespon jen informovali o této možnosti.
Zopakovala jsem svůj pokus přinést ženám tuhle zkušenost i po sametové revoluci v několika českých periodikách a dokonce ve velmi moderní Ženě-in. Nikdy to nikdo nezveřejnil. Vždycky mi to vraceli se štítivým výrazem v obličeji jako "podivné nápady".
Při posledním pokusu jsem nahledala také celou řadu pomůcek, které už byly v té době na německém a americkém trhu. Velmi levné "kapesní" prohlížečky krystalů hlenu, kdy se nemusíte spoléhat jen na svůj pocit. Upřesníte si výsledek "okem". Dávalo to i jistý punc vědeckosti.Jejich cena byla také velmi nízká. Ale zájem nebyl.
Ani němečtí farmaceuti nebyli "levným zbožím" nadšeni, ale pod vlivem trendu požadavků po přirozených metodách ochrany před těhotenstvím, feministickým pohledem na ženské zdraví a nově vzrůstajícím náboženským vědomím, pochopili, že je třeba se této příležitosti chopit. Také internet vykonal svoje. Hlavně v Americe.
Lékarny a farmaceutický průmysl tyto přirozené metody vždycky bojkotoval a propagaci svých výrobků uvádí zkreslené výzkumy, které znevažují jejich používání. Podobně to bývalo s pesary, na které muselo být zvláštní povolení ministerstva zdravotnictví na dovoz z Maďarska, u nás se nedělaly...(cena se pohybovala kolem 5-10 kčs, srovnejte si to s cenou antikoncepčních tablet...).
Každý by měl být informován o všech možnostech antikoncepce a zvolit si tu, která mu nejlépe v dané životní situaci vyhovuje. Tato metoda je vhodná především pro manželské páry, které ještě plánují další děti a chtějí uchovat své tělo, co nejlépe připravené a nejzdravější. A také nebudou zaskočení, když metoda "selže". I když je to s ní jako s jinými metodami. Obvykle neselhává metoda, ale my...
Ještě jednou dík. Odkazy na pomůcky mohudodat. Vera S.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.