| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Horolezec

Ahoj Markéto,

tak Ty se ptáš, proč máš být od Domažlic? Tak poslouchej: použila jsi ustrnulého adjektiva posesívního na –ovo bez rozlišení rodu. Tento znak je typický pro jihozápadočeská nářečí. (muž je lingvista bohemista :-)) Protože ale bohužel jinak píšeš spisovně :-) , bylo to pro konkrétní určení místa málo. Takže napiš nám alespoň pět vět ve svém rodném nářečí, a my (rozuměj muž) Ti určíme Tvé rodné místo s přesností na 30 km. Uff to jsem teda zvědavá. :-)

Objevovat svět do výšky Juráš začal včera, kdy vylezl na židli. Mamka si jen vzdychla – když vyleze na židli, tak to vyleze i na kuchyňskou linku. Já k tomu jen dodávám pro pána, to snad ne! Překonal taky ostych a vlezl na balkon, na kliku taky dosáhne, je jen otázka času, kdy vyleze i na chodbu (bydlíme v paneláku). Občas mám pocit, že on se učí rychleji co může provést, než já, jak mu v tom zabránit. A asi to tak bude pořád. Přitom on se rychle učí i to, že něco dělat nemá. Ale to poznám spíš podle toho, že to provádí s poťouchlým a vyčkávacím úsměvem na tváři. Jirka říká, že zrovna včera se malý snažil vypínat a zapínat televizi a provokoval a naznačoval, že teda už už ten knoflík zmáčkne a čekal, jestli táta to své nenene zopakuje i posedmé a pak, když zjistil, že tedy opravdu nenene, znechucen odkráčel za jinými alotrii.

Neznám lepší povolání než mateřskou :-)

Lída

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.