| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Náš život s diabetem

No Jeni-Vy jste se tedy do mě pustila! Neměla jsem na mysli sníženou funkci štítné žlázy,ale zvýšenou! Naplánovat si těhotenství sice můžete,ale taky k tomu musíte být 2! Když jsem dostala DM1. ve 20letech tak mi doporučovali dítě co nejdříve,ale 1. neměla jsem partnera,2. pak jsem čekala 5 let než se povedlo(2. syn pak přišel ani nevím jak-paráda),takže jsem se dopracovala až k 32 než jsem poprvé otěhotněla.Podobně na tom byla kamarádka,která má diabetes od 1roku-je jí 34-má mimi až nyní,dřív neměla partnera.Je bez komplikací a dr říkají,že je to malý zázrak,protože není ani zas tak dobře kompenzovaná.Jiná známá dobře kompenzovaná má už po 16letech neuropatii.Krajská diabetoložka,ke keteré chodím říká,že jak má někdo dispozice k retinopatii,neuropatii tak se to rozjede ať se snaží sebe víc.Říká,že důležitá je psychika a pohoda a ne jen skvělé hodnoty cukru.Znám to sama na sobě.Když se na sebe opravdu zaměřím-perfektně se kontroluju,prostě doslova řídím svůj život- mám sice super hodnoty,ale nevím jak to vyjádřit-nežiju,jsem svázaná-jak dle tabulek,když to popustím-hodnoty se zhorší.Myslím si,že je dost náročné najít ten správný střed.My ženy to máme horší-máme rodinu,děti,práci a bohužel i hormony(u mě fungují skvěle-před MS musím zvedat dávky až na 2,5násobek inzulínu).Když ma diabetes muž,myslím,že žena se mu snaží víc přízpůsobit než on ji.Aspoň to tak vidím u mých známých diabetiků.Jo a s tím kojením jsem to nemyslela tak,že nemohou kojit,jen jsem tím chtěla říci,že to mají dle mě náročnější-začíná už tím porodem-vyvoláváním,císařem apod.A ve svém okruhu známých opravdu většina diabetiček kojila minimálně nebo vůbec,prostě to nezvládly.
Omlouvám se,že jsem se tak rozepsala-asi to patří do jiné diskuze,ale musela jsem reagovat.Věrka

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.