| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku "Znásilnění" aneb Život s mentálně postiženým člověkem

Dobrý den Zuzano,pracuji v chráněném bydlení,ve kterém bydlí i vaše sestra a Vašim názorům vůbec nerozumím. Předně je mi Vás líto - toho vašeho zahořklého pohledu na Vaši sestru,na svět, té zloby ve vás..Cílem chráněného bydlení není člověka s mentálním postižením "vychovávat",ale doprovázet jej, pomáhat mu na cestě životem, pomoci mu,aby znal svá práva, podporovat jej..Jsme jejich partnery,kamarády - ne výchovný ústav!Člověka s mentálním postižením nelze vychovat,ale lze mu ukázat cestu,dát mu možnost žít samostatně a svobodně, dát mu naši podporu a důvěru..Člověk s MP má stejné právo jako vy dělat v životě chyby a přijímat i následky z toho plynoucí,být za ty chyby zodpovědný..Nebo vy snad chyby neděláte?Jste snad něco víc, někým "vyšším" než Vaše sestra?Ubezpečím Vás - nejste!A znovu opakuji,že je mi Vás líto.Já chápu,že život s člověkem s mentálním postižením není lehký, je mnohdy problematický,ale je zvladatelný. Jen je k tomu zapotřebí větší pokora, větší humánnost, motivace pro práci s člověkem s mentálním postižením..Toto nejsou fráze,já s těmito lidmi pracuji - byť jsem,jak vy uvádéte "mladá holka bez zkušeností".Je ale humánnnost a láska k bližnímu něco co se dá naučit?Je proto nutná zkušenost?Nikoliv, pokud ji v sobě nemáte,nemůžete s těmito lidmi pracovat,doprovázet je, rozumět jim..Vám toto asi trošku chybí..
Vaše sestra je mentálně nikoliv na 7let,ale minimálně na 15 let. Je schopná pracovat v chráněných dílnách, podílí se na chodu bytu,ve kterémm bydlí;dá se namotivovat - víte,kolik jsme už spolu např.napekli buchet,uvařili obědů?Je mi hrozně líto,že nechápete smysl a poslání CHB a použiji Vaše slova:"kdo nezažil, nepochopí(mám na mysli smysl CHB)"Než napíšete další zahořklý článek,možná byste mohla zkusit strávit jeden jediný den pod střechou chráněného bydlení..Na závěr Vám chci říci, že každý - já i Vy-máme něco,co nezvládáme a přesto máme každodenní možnost žít,dělat chyby,pokusit se to "něco"znova a znova zvládnout..dejte tu šanci i Vaší sestře..dejte ji šanci žít a být v životě šťastná!Jsem ráda,že já se svými sourozenci držím za jeden provaz,že se vzájemně podporujeme a nejsme proti sobě..děkuju za to,že se máme rádi!!!

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.