| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku K rozvoji řeči potřebují děti kvalitní podněty

dovolím si tady zareagovat na odbornici na logopedii,paní kutálkovou.k této paní jsem chodila se svým synem,protože osvědčená logopedka,ke které jsem chodila s dcerou dotahovat sykavky (zpívala,tak aby to nebylo znát na mikrofonu),byla poměrně dál městskou hromadnou dopravou......dodnes si mlátím hlavou o zeď,že jsem podlehla blízkosti logopedie s paní kutálkovou v ordinaci a nejezdila mnohem dále za logopedkou,která je milá,příjemná a s dětmi to umí.
od prvního dne mi paní odbornice dávala najevo,že blbá jsem já,že se synovi nevěnuji,jakýkoli můj argument,že to tak není,odmávla rukou (fakt je,že jsem měla s sebou při návštěvách ještě mimčo...ale neměla jsem ho kam dát).můj prostřední syn,jinak velmi milý a přítulný chlapeček,se zřejmě rozhodl ve svých 4.letech,že ne,že prostě mluvit nebude (s logopedkou,jinak mluvil)....a myslím,že většina z vás ví,že když si dítě postaví hlavu,musí se na něj opatrně...myslím,že nebudu dopodrobna popisovat boj mezi malým klukem a odbornicí (soutěž o to,kdo koho zlomí),protože to,co chci svým příspěvkem popsat je něco jiného.tato paní odbornice,nejen že mě ponižovala,že se synem necvičím,že se o dítě nestarám,ale dokonce se opovážila říct,že můj syn je postižen (do té doby si nikdo žádného postižení nevšiml) a že v jeho případě bude nutná návštěva zvláštní školy,prostě to rozhodla jen tak,od stolu...hodně nocí jsem kvůli tomu probrečela,protože mě syn připadal normální,ale jako plno jiných lidí,na které pověst-je to odbornice na slovo vzatá-tak trochu působí a chtějí pro dítě to nej nej nej...prostě mi to vrtalo v hlavě.naštěstí mě napadlo-je postižnej na mozku...půjdu k neurologovi.a tam mě paní dr,které doteď děkuji (a je to už 6 let) ujistila,že můj syn je normální,že je jen živější...že v žádném případě neprodělal DMO a ani jiný neurologický nález nemá.jediné doporučení co měla bylo-vyměňte logopedku.takže jsem s pokorou zavolala logopedce,ke které jsem chodila s dcerou a která během 4 měsíců zvládla to,co se paní kutálkové nepodařilo za 8.měsíců.nechci rozpoutávat diskuzi kdo je a kdo není odborník,třeba jiné maminky mají s paní kutálkovou velmi dobrou zkušenost,spíš bych tím maminkách chtěla říct,když si s logopedkou nepadnete do oka vy a nebo vaše dítě,jděte k jiné,nenechte se nervovat,nenechte ani dítě,aby bylo s někým,kdo ho chce "zlomit"...prostě jezděte radši p půl prahy dál,jen aby se našel někdo,s kým si vy i dítě tzv sednete...ke své osvědčené logopedce chodím i s nejmladším,který má opravdu velké problémy s mluvením a vím,že i když dítěti čtete,mluvíte s ním...prostě se mu věnujete,dítě problémy s řečí má a jen odborník vám pomůže je odstranit.se sykavkami nejmladšího bojujeme 2 roky a z,s,c je pořád špatné...ale bojujeme za pomoci někoho,kdo má zájem problém řešit a ne dítě zavrhnout jako špatně vzdělávatelné.omlouvám se za dlouhou litanii,ale prostě jsem si chtěla postěžovat

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.