| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k porodnici Nemocnice České Budějovice

Přidávám se k Martině (rodily jsme stejný večer, takže tímto tě zdravím, kdyžtak se ozvi na mail pod nickem :-)) - byla jsem v ČB porodnici na očekávání spokojená. Rodila jsem tu podruhé, první zkušenost nebyla až tak pozitivní, ale rozhodla jsem se pro ČB proto, že jsem upřednostnila pověstnou špičkovou péči o mimi v případě jakýchkoliv komplikací před mým vlastním pohodlím a pohodě při / po porodu.

Opravdu ale musím pochválit personál - přestože ten večer byl pěkný fofr (během 1 hodiny 4 porody), obě PA, paní Dr. (MUDr. Kožnarová), dětská sestřička i dětská Dr. byly maximálně vstřícné a milé. Vyhověly nám téměř ve všem, o co jsme si řekli - např. mimi na břicho hned po porodu, šetrné vyšetření a mačkání dělohy po porodu. PA se mnou i prodýchávala kontrakce, což jsem ocenila a moc mi to pomohlo. Nastřižená jsem taky byla, ale jen na 2 stehy, takže jsem si prakticky hned po porodu mohla sednout.

Je třeba dodat, že k mému pozitivnímu dojmu určitě přispělo to, že
1) rodila jsem podruhé, takže jsem věděla, do čeho jdu a co asi tak můžu čekat jak od samotného porodu, tak od ČB porodnice
2) byl se mnou manžel
3) porod byl rychlý (od příjezdu do porodnice do narození mimi 1 hod)

Co bych asi rozhodně doporučila všem maminkám, co se do ČB porodnice chystají - KOMUNIKUJTE s personálem, ptejte se, přejte si a zkuste přitom být "přátelští". Výhodou je, když to může s vámi nebo i za vás udělat partner, maminka na to nemusí mít už dech :-)) Porodní plán jsem sice měla, ale myslím, že ho nikdo nečetl, takže všechno jsme probírali až během samotného porodu.

Na závěr musím dodat, že jedna věc je chování personálu a druhá věc je systém fungování a zařízení samotné porodnice - musíte prostě počítat s tím, že soukromí a intimita jdou stranou, že v andělíčkách a s holým pozadím vás můžou potkávát cizí tatínci, že staré porodní sály jsou průchozí, že možná až nepříjemně blízko budou rodit a sténat jiné maminky, že v letních parnech bude porodní sál plný komárů, že zřízenec, co vás bude převážet na pokoj, bude starej protiva a ani vás nepřenese, že posléze na šestinedělí bude příšerná strava atd. atd. Mně osobně už tyhle věci byly celkem jedno, protože radost a štěstí z miminka převážily úplně všechno.

Všem, co se octnou v ČB porodnici, přeju bezproblémové a "příjemné" porody a hlavně zdravá, krásná a hodná miminka!!!

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.