| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Dieta versus mateřská škola

Překvapuje mě, kolik maminek tu zastává názor, že chtít pro dítě zdravou stravu je přehnaná hysterie a rozmazlování, prostě projev . Syn je naštěstí zdravý a výborně jí, takže ani teď ve dvou letech nesolím a nepřidávám do ničeho cukr a vařím ze základních potravin - zelenina, brambory, maso, rýže, jáhly atd., ale nejí nic smaženého apod. I tak je samozřejmě nějaká sůl v pečivu, nějaký cukr v někteých přesnídávkách, tak proč mu ho cpát ještě víc v dalším jídle. Samozřejmě, že i já, když nemám čas uvařit ani těch pár základních surovin dohromady, použiju nějakou nouzovku, např. mu dám "dětskou skleničku", i on semtam dostane nějakou ne moc sladkou nečokoládovou sušenku apod., snad nejsem žádná extremistka, synovi snad nic nechybí a prospívá dobře.

A přesto má spoustu lidí okolo pocit, že ho šidím, že tenhle bonbón (omáčku, kousek řízku, pár hranolek, koláč, kakao, šunku nebo "dietní" párek) už by přece mohl. No, mohl, vím, že by to přežil i že by mu to chutnalo (chutná mu fakt všechno:-), ale proč ho na to učit, když to zatím zvládáme i bez toho.

A proto mám docela strach z toho, co přijde časem v MŠ, protože v našem městě je MŠ jen jedna, takže vybírat si nejde. A myslím, že syn může mít po mně s manželem sklony k tloustnutí, takže knedlíky a sladká jídla a vůbec ty různé vycpávky v tom množství, které by dokázal sníst, by mu prostě fakt nemusely prospívat. A pak taky, všechno je zvyk - když si dítě ve školce zvykne na smažená nebo sladká jídla nebo si tam oblíbí knedlíky, může je začít vyžadovat i doma a odmítat ta obyčejnější, ale snad zdravější jídla.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.