| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Máme doma leváka

Jsem od malička levák, a nutno dodat, že bych se bez své levé ruky ani nenajedla. Natož pak podepsala. Když jsem začala chodit do 1. třídy, tak být levák byl velký handicap. Nejenže tehdy byl trend přeučit leváka na praváka, ale také ti kteří se rozhodli leváky zůstat byli diskriminováni. Já jsem například opouštěla první a druhou třídu se čtyřkou ze psaní. No a dnes mám potravinářskou průmyslovku. Také jsem brzy pochopila, že co tě nezabije, to tě posílí. Takže když jsem viděla, že pokud se nebudu snažit sama, tak nebudu nic umět, tak jsem se naučila používat obě ruce stejným dílem. Počítačovou myš ovládám pravou rukou. A konzervy? Existuje otvírák, který se zapíchne do konzervy a pravou rukou pohyby k sobě se pohybuje ozubené kolečko po konzervě. Rada: leváci zkuste to levou rukou od sebe. Jde to úžasně, i když se mi manžel směje, že to vypadá hrozně.
Jinak si myslím, že není problém který bych nezvládla. Co nemohu dělat levou, vypomohu si pravou.
Jo a ještě jedna věc. Nesnáším škrabky pro leváky, protože se mi zoubky co jsou na levé straně zabodávají do ruky. Asi ji neumím držet. Tak jsem se naučila škrabat brambory pravou.
Ještě jednu poznámku. Mám dvě holčičky, obě jsou pravačky, ale pokud by nebyli, tak bych nikdy nikomu nedovolila aby je přeučoval na pravou ruku.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.