| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k porodnici Nemocnice Milosrdných bratří

Zdravím všechny mamky, především ty nastávající!
Nemůžu o porodnici na Polní napsat nic z pohledu rodičky. Pouze jsem čtyřikrát navštívila gynekologickou ambulanci, kam mi doporučila docházet moje lékařka na ultrazvuk. Ze svých návštěv jsem byla vždy poněkud rozladěná. Především nechápu systém, kterým jsou těhotné (ale zřejmě i ostatní pacientky) objednávány na ultrazvukové vyšetření. Ať jsem byla objednaná na osmou hodinu ranní nebo na třetí hodinu odpoledne, vždy jsem čekala minimálně tři čtvrtě hodiny. Zřejmě doposud nikoho nenapadlo objednávat například pět žen po čtvrthodině apod. Kdybych se navíc sestřičky nešla po půlhodině marného čekání zeptat, jestli pan doktor už ordinuje, netušila bych ani, že pan doktor se ještě nedostavil (prý proto, že paní primářka svolává na 7.45 poradu, je tedy potom dost pravděpodobné, že začít ordinovat v 8 se nepodaří). Jednou jsme se dočkali pana doktora po půl hodině. Pozdravil a omluvil se. Nicméně při příští návštěvě, kdy jsme čekali - zřejmě na pana primáře z dětské nemocnice - tři čtvrtě hodiny, pan doktor neuznal za vhodné ani pozdravit, natož potom vysvětlovat svůj pozdní příchod. Chápu, on je tam důležitý, my přece počkáme!
Při své poslední návštěvě (a skutečně doufám, že byla poslední)jsem chtěla předejít dlouhému čekání, přišla jsem proto o něco dříve. Skutečně jsem byla hned druhá na řadě. Nicméně bylo ještě asi nutné akutně vyšetřit pacientku, která byla zřejmě před nebo po operaci. Byla jsem velice překvapena, že nebyla tato pacientka, která se určitě cítila dost mizerně, vyšetřena někde jinde (například na operačním sále). Musela totiž absolvovat cestu na lůžku, poté přenos na vyšetřovací lůžko (podle mého zbytečný - důvodem byl nedostatek místa pro průjezd s lůžkem) a po vyšetření totéž zpět. Nechtěla bych být v její kůži - bylo na ní vidět, jak ji celá akce vyčerpává a přitom nebyla schopna říct ani slovo (například aby ji nepřenášeli a pokusili se ji provézt i s postelí, případně vyšetřit jinde...). Navíc, přestože chápu, že její vyšetření bylo nutné, přiznám se, že na mne jako na těhotnou (a nebyla jsem tam sama) nepůsobilo nejlépe, když jsem viděla mladou ženu, kterou zřejmě čekala gynekologická operace, kromě toho takřka neoblečenou, v takovém stavu. Těšila jsem se, že uvidím na ultrazvuku svoje miminko a předtím jsem musela vidět tohle. Zdá se mi, že zbytečně.
Prostě přes snahu jednotlivců (například sestřičky na ambulanci) mne tyto zkušenosti, ale i informace, které o porodnici slýchám z různých zdrojů, naprosto odrazují od toho, abych svoje dítě přivedla na svět právě na Polní. Ještě že jsou v Brně další dvě porodnice.
Doufám, že si někdo zodpovědný uvědomí, jaká je pověst této porodnice a bude se snažit to honem napravit! Zřejmě už totiž nejsem jediná, kdo zastává názor, že při porodu není důležitá jen odbornost lékařů a porodních asistentek, ale že velkou roli hraje i prostředí a chování všech k mamince a dítěti - tedy jejich psychická pohoda. Přeji všem, aby se podařilo zlepšit podmínky i v této porodnici.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.