| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Je aspartam nebezpečný?

Naprosto souhlasím. Ono taky, když si zadáte do toho samého vyhledavače nejen "aspartam", ale i "sacharin" např., vyjedou vám i chemické stránky složení umělých sladidel.
Článek a jeho modifikace, zase souhlásím, protože mi to taky tak přišlo. Je to stejné jako s "dietními" programy. Vyjma cukrovkářů sladidlo berete na přechodnou dobu, např. když potřebujete shodit a nechcete se zbavit "chuti na sladké", nebo to z nějakých důvodů nejde. Sladivost umělých sladidel je tak extrémní, že je to dobrá cesta k tomu časem nesladit téměř vůbec a tady se pak můžete vrátit zpět k běžnému cukru, naučíte se tak "vědomě omezovat sladkou chuť". Celé to je totiž o životním stylu. Mnohem více jedů do sebe dostáváte nevhodnou konzumací "povolených" a třeba i bio potravin. Stejně tak mi může někdo psát, jak nezdravé je jíst maso. Nojo, ale co když jste člověk jako já, s klinickým potvrzením na to, že nekonzumace masa u vás postupně způsobí něco jako toxikaci.
Kromě toho si vemte, co jedů do sebe dostáváte v běžných lécích a doplňcích výživy. A stejné je to i s dětmi. V průběhu těhotenství jsem nebyla zrovna vzorná matka, co se týče jídelníčku a "zakázaných potravin", dcerka se vyvíjela a narodila naprosto zdravá a zdravá je dál. Sama v průběhu života bude běžně používat umělá ochucovadla a přísady, protože prostě takový je trh. Není v mých silách ji obstarávat jen bio, snad kromě vlastně vypěstovaných plodin ze zahrádky. Zkrátka všechno dělám citem a malá si taky citem vybírá - jak mi jednou doporučil primář v nemocnici "jez to, na co máš chuť a nauč se svým chutím porozumět", ale mimoto, trochu se zajímejte taky o to, "odbroníci přes výživu a hltači podobných článků", jak funguje lidské tělo a jeho trávicí systém (a to biologicko chemicky). Zjistíte to, co už tu zaznělo v článku předchozím, na který reaguji.
A co se týče cukrovkářů, většina z těch mladých, co znám (a to opravdu mladinkých), co tuhle nemoc neblaze podědili má zcela jiné složení jídelníčku a i oni používají sladidla spíš jako doplněk výživy.
K pochybnosti članku taky dost vede jeho uvedení na stránkách jako www.osud.cz, nebo jiné "rádoby duchařské" weby. Z vlastní zkušenosti vím, kdo takové weby píše, pseudoléčitelé a pseudoduchovní osvícenci a pseudoodborníci na výživu, např v pouhé snaze se zviditelnit.
Kdo chce kam ...

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.