| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Prdlavka

Ahoj všem statečným maminkám. Předně bych chtěla říct, že tento stav znám velmi dobře a ne jednou jsem nad svým miminkem plakala sama. Ale pominu-li prdíky, syn hlavně neskutečně trpěl bolestivými stavy - kolikami, ale ne tříměsíčními, jak tvrdil pediatr. Nenechala jsem se ukonejšit, nebo´t mi tento stav malého mimi vůbec nebyl po chuti a i přes protesty rodinných příslušníků jsem ho nechala fyziologicky i bakteriologicky vyšetřit. A závěrt? 1) špatné osídlení střeva, pravděpodobně díky těžkému porodu, 2) podezření s následným potvrzením intolerance bílkoviny kravského mléka.

Od té doby, co jsem měla v ruce tento závěr, jsme nasadili 2x denně dvoje probiota - Nutrolin B sirup a Lactobacilus 1/2 tobolky ráno, 1/2 tobolky odpoledne (ne na noc). Zároveň jsem dále dodržovala tzv. eliminační dietu - žádné vejce, žádné mléko, žádné mléčné výrobky, žádná nadýmavá zelenina, žádná soja, žádné kuřecí maso a Ejhle - ono to zafungovalo. Zhruba po 14 dnech se zlepšilo kakání, syn začal kadit sám, stolička nebyla tak hlenovitá, prdíky se nepochybně zlepšily, resp. prďěl, ale už tolik neplakal. Koliky vymizely. Jakmile jsem přestala používat probiotika nebo případně porušila dietu, problém byl zpět. Ale teď máme celkem klid, občas se objevuje menší problém, např. když si dám něco, v čem bíla BKM nebo soja (což je problém, je to téměř v každé potravině, ale dá se to).

Tak jen rada na závěr - nenechcte se vždy uchlácholit tím, že tím HOLT některá miminka trpí.Raději mít jistotu, že dítěti opravdu nic není a je to pouze otázka času, než se rozpohybuje. Můžu vám říct, nic jsme neoslavovali s manželem tak halasně, jako když syn začal kakat sám bez bolestí :)

Danča

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.