| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Nebraňme se přírodě

Jitko, já jsem tě pochopila dobře a toho lékaře taky. Já jsem reagovala na jeho vlastní poznámku v textu.

cituji: "Pak může taková maminka svému lékaři říci – moje dítě má už letos poosmé infekci horních cest dýchacích, vždycky dostalo přípravky proti horečce a antibiotika a má ji za pár týdnů znovu a já bych tentokrát ve spolupráci s vámi ráda zkusila, jestli by to nešlo bez těch prášků. Znáte nějakou cestu?"

A zde vidím problém. Jestliže se toto děje, potom je zde velmi odůvodněné podezření na nějaký imunologický defekt. To by mělo vést maminky primárně k vyšetření imunologických parametrů dítěte a až v případě, že je vše v pořádku, zkusit případně tuto alternetivní cestu,. Jinak jsme opět tam kde jsme byli - ano, já jsem v péči imunologa. Ale pokud se tam člověk konečně nevydá a ty testy si nenechá udělat, tak NEVÍ jak na tom jeho imunitní systém je. Ale to by měla být věc lékařů první linie, už po cca 3-4 infektech těsně po sobě byl měl následovat odeslání k vyšetření. Bohužel se to ne vždy děje :-(.

A k té horečce - u dětí z rodin s výskytech autoimunitních poruch může být poměrně ošidná. Při ní se vyloučí tzv. heat shock proteins - proteiny tepelného šoku. Bohužel tyto bílkoviny jsou občas zodpovědné za vyvolání onemocnění, ke kterému měl jedinec genetický předpoklad. Zde je opravdu otázka, jestli se pouštět do podobných způsobů léčby. Podobně i virové a bakteriální proteiny mohou být spouštěčem a je skutečně otázka, zda nebude pro dítě s podobnou zátěží výhodné potlačit patogen co nejrychleji. Vzhledem k tomu, že výskyt tohoto typu imunitních poruch je cca 10% v populaci, už je to skupina, které by se mělo říci "ale pozor pozor"... Pro zdravé děti nepochybně cesta, která může být prospěšná. Pro děti z rodin, které s něčím podobným bojují (a mnohdy si to ani neuvědomují, protože nejsou dostatečně poučeni) je to poněkud problematické. Toť vše, na nic jiného jsem upozornit nechtěla :-).

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.