| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Ahoj Eva a všetky zapojené.
Prvý krát som nazrela do takejto diskusie a práve na túto tému.Chcela by som prispieť vlastným postrehom. Myslím si, že záleží nie len na tom , či sa žena rozhodne mať dieťa( samozrejme nemôže byť na to sama), ale aj na štýle , spôsobe života a možnostiach v ktorých sa nachádza. Ja mám 27 a som prvý krát tehotná. Ak by sa ma niekto opýtal, či som to takto plánovala, tak by som mu asi nevedela dať priamu odpoveď. Jednoducho môj život takto plynul- po gymnáziu som nastúpila na vysokú, kde som spoznala aj svojho manžela, skončili sme školu a na to po dvoch rokoch sme sa vzali. Dôležité je, že sme mali a máme garzonku, kde sme mohli začať náš spoločný život.Hneď po svadbe( mala som 25) som pocitila tužbu mat dieťa. Rozpravali sme sa s manželom, že asi ešte nie je ten správny čas- malý byt, nevysporiadaná vojenčina, nestály príjem, ja som nastúpila na doktorát... No hádam jeden z najdôležitejších dôvodov bol, že sme sa potrebovali naučiť žiť jeden s druhým a môj manžel, ktorý je o rok mladší priznal, že sa na otcovstvo ešte necíti. Veľmi si to u ňho vážim. No priamo sme sa počatiu nebránili, ak by som otehotnela skôr, s láskou by sme to prijali. Dnes sme trochu ďalej, no stále bývame v garzonke ja popri zamestnaní aj študujem, manželova práca nie je na 100% istá a príjem máme tak akurát . No sme šťastní a tešíme sa na bábätko a sme pripravení priniesť potrebné obete oproti svojmu doterajšiemu životu. Chcem týmto len povedať, že ak by som nešla na vysokú školu a stretla toho pravého, tak by som možno mala deti v 20-tich a nemôžem povedať, či by som bola lepšia alebo horšia mamička. S istotou však viem, že tehotenstvo prineslo do môjho života dovtedy nepoznaný kľud a rozvahu. Určite to bude aj tým vekom, pretože ešte v 22-och som bola "poplašené nevyrovnané vajce".Veľa však záleží aj na ľuďoch ktorí majú vplyv na náš život a na nás ako sme ovplyvniteľní a v ktorých veciach. Trochu som sa rozhovorila, ale dúfam, že to niekomu niečo povie. Zdravím všetky mamičky aj nemamičky a prajem všetko dobré.
Gabina.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.