| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Zadeček v bavlnce II - rok poté

Vzhledem k nedostatku informací o moderních látkovkách (přesněji nevěděla jsem, že něo takového existuje) a informacím typu "celý den žehlíš a pereš a věšíš..... bububu" jsem prostě nakoupila balíky papírovek a libovala si, jak je ta moderní možnost papírových plen báječná. Pak jsem se dostala na diskuzní forum, nechala se o látkových plenkách trochu poučit, koupila pár kousků na zkoušku a okamžitě jsem se zamilovala a hrozně litovala, že jsem nezačala hned. Papírovky syn nosil do 5 měsíců. Mám převážně klasické čtverce a pár těch "vymakaných" na noc a na cesty a nelituju jediné koruny za látku naopak lituju, kolik prima plínek mohlo být za všechny ty papírové. Myslím, že můžu celkem objektivně obě varianty porovnat a jasně hlasuju pro látku. Není s ní žádná práce navíc - papírovku hodíte do koše, látkovku do kbelíku, papírovky nesete k popelnici, látkovku donesete k pračce, nasypete a otočite knoflík, papírovky sháníte v akcích v obchoďáku, látkovky pověsíte a zase seberete. Nežehlím je, jen je naskládám a plínkujeme. Je fakt, že pokakaná látkovka je "náročnější", ale zase kolik času zabere vyklepnutí do záchodu a přemáchnutí v umyvadle? A když porovnám vliv na zdraví, je to zcela neporovnatelné - látka dýchá, je příjemná, papír nedýchá, nic moc příjemného není a navíc je ta papírová plenka plná humusů nebezoečných pro dítko. Co se týče ekologické stránky, obě varianty svým způsobem zatěžují životní prostředí, ale myslím, že papírovky daleko víc. Látku se snažím používat non-stop, ale pokud není vyhnutí, použiju EKO-papírovku bez chloru a podobných jiných humusů, která je navíc v přírodě 100% rozložitelná.

Každá maminka ať se rozhodne podle sebe, ale myslím, že je škoda, že je tak masivní kampaň na papírovky a o látkovkách pomalu nikde ani čárka. Možná by se spousta maminek rozhodla pro látku, kdyby byly informovány.

A co se týče mokrých prdelek - my jsme s nimi také vyrostli a žádné trauma na sobě nepozoruju

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.