| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

No ahojky Renčo, já si taky vždycky myslím, že jsem v průšvihu, ale pak zjistím, že tolik moc asi zase ne... moc moc ťukám a říkám si, že zdravíčko je opravdu to nejdůležitější!!! A držím vám palečky!!!
Já Ti nepomůžu, náš Honys je 1. a tak jsem si říkala, že v čechách bych ho asi procpala...
V Ženevě to bylo tak, že stačilo jen požádat a to potom oni berou děti co jim byly čtyři (do základky teda pak 6let) do konce října. Honys byl ale ze školy dost často unavenej a učitelka mi říkala, že kdybychom se bývali nebyli stěhovali, chtěla by, aby chodil častěji... protože náš mladej si chtěl hlavně hrát. A moc málokdy se mu chtělo dělat nějaký společný program a to co dělají ostatní.
Tady ve Fribourgu začíná škola až od 5ti let, bude chodít od září, protože tady naopak berou děti, co jim bylo 5 do konce dubna. No, ale přehnaný to taky neni, neb to je v úterý ráno a ve čtvrtek odpoledne, pokaždé 2 hodiny. Pořád jsem ještě nepotkala lepší systém, než ten český. Přijde mi hrozný, že se děti vracejí ze školy domů a ve středu mají volno... Skloubit to s prací je často nadlidský úkol. Nebo aspoň mně to tak připadá. Ono to je tak času na něčeho trochu nakoupit a možná ještě uvařit... Ale nesmíte jít na ty nákupy moc daleko a nesmí být zácpa.... No ale funguje tak celá země... tak to asi bude ověřený...
Asi tu budu muset zavést změnu.
Jinak jsem si říkala, že ohledně té školní zralosti to tak nechám. Aspoň bude mít delší dětství a víc času si hrát a taky dozrát. Ono vlastně není moc kam chvátat.
Ten problém, že nechce dělat to, co ostatní s ním mám i na cvičení tady s ostatníma mamkama... Káťa zběsile cvičí, dělá to co ostatní, má radost... ale Honys nevím, jestli se stydí, nebo proč nechce. Nějak se mi to nedaří uchopit. Třeba s náma je v kolečku, ale ruce prostě nezvedne... atd. Minule ani nechtěl závodit. Tak opravdu nevím.
No jdu spát.
Jinak díky Lucy minule za odpověď.. ale od té doby taky moc nestíhám... reju se v zahradě. Dostala jsem od tchýně poukázku do zahradnického centra a koupila jsem dvě vinné révy. Mám je tam dva týdny a už vyrostly nejmíň o 20cm, tak mám veeeelkou radost. Máme před domem na jižní straně terasu a na ní dva betonové sloupy, co podpírají její zastřešenou část (je nad ní dětský pokojík...) Tak chci ty sloupy tou révou zakrýt. Jsou totiž fakt docela hrozný, ben, ben, betonový :-)
A Renčo, budu na Tebe u tý matury myslet!! A neboj, to zvládneš. Ukolem profesorů je ptát se na to, co víme a né na to, co nevíme!!! A oni sami by se ztrapnili, kdyby se ukázalo, že nás nic nenaučili. vím, to jsem učitelka, i když jsem to nikdy nedělala :-)

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.