| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Maminko - já chci - pochovat

S tím souhlasím. Každé dítě je jiné, ale většina umí velmi brzy dávat své potřeby najevo. Kdyby matky tolik nestudovaly různé příručky a návody, jak vlastně ty děti vychovávat a spolehly se trošku víc na svou intuici, možná by už u velmi malého miminka poznaly, že říká: "mámo, já chci pochovat." Alespoň já to na svém miminku poznám zhruba od 3-4 měsíců. Stejne jako poznám, že má hlad nebo žízeň, že ho bolí zoubky, že se nudí, nebo že je unavený...

Řídím se tím, co mi mimísek říká (právě má 10 měs.), nesleduju hodiny, jestli už je čas k jídlu, nebo by měl spát. V noci spí podle potřeby - většinou sám ve své postýlce, ale když je potřeba vezmu ho i k nám. Jediné co nedokáže je usnout sám v postýlce. Když je unavený, vezmu ho do náruče a tiše na něj mluvím - do 10ti minut většinou spí jako špalek a neprobudí se ani při pokládání do postýlky.

Kojení - to by bylo snad na extra článek, laktační krize přicházely každých 8 týdnů, kdyby přijal flašku, tak už jsem ho dávno odstavila, protože ta bezmoc nad hlady řvoucím uzlíčkem byla šílená. V 9 měsících se mimísek docela sám odstavil, když začal zaspávat večerní kojení a do toho přišla jedna z laktačních krizí. Možná bychom překonali i tuto, ale udržovat si laktaci kvůli 1/4 litru mlíka denně mi přišlo zbytečné. Je zajímavé, že v tu chvíli vzal flašku bez problémů na milost.

V šátku jsem ho nikdy nenosila, asi by mi odešly záda. Od narození jsem ho měla v kočárku vedle sebe, takže taky mohl sledovat veškeré dění a hlavně mě. Když potřeboval pochovat, sedla jsem si s ním do křesla - práce sice stála, ale když se to vezme, kromě vaření nebylo nic, co by nemohlo počkat třebas i pár dní.

Myslím, že příručky je třeba brát s rezervou. Těch pár, co mi přišlo do ruky si tak protiřečí, že se podle nich stejně řídit nedá.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.