Mandlenko, s Thuyou to máte tak – 100 % má vztah k vakcíně neštovic, a 10-20-30-40% ... k jiným vakcínám. Osobně se mi nejvíce nelíbí „preventivní“ podávání před a po očkování, jedná se o nesprávný postup. Homeopatikum se má podat až na základě konkrétních reakcí po očkování. Nevím, zda jste Thuyu podala po očkování „pro jistotu“, nebo až na základě symptomatologie. Spíše bych však řekl, že preventivně... Takto pak vůbec nelze říci, že Thuya byla potřebná. Na druhé straně – není-li podána opakovaně několikrát za sebou, nic se nestane, a člověk má alespoň pocit, že „něco“ udělal...
Meningococcinum je homeopatická nosoda připravená z kmene A+B. Jestliže nejste homeopat, nebo alespoň človíček, jenž se o tuto disciplínu hluboce zajímá, těžko informace běžně získáte. Nosoda není žádná očkovací látka, nýbrž homeopaticky rozředěná substance - v tomto případě bakterie meningokoka. Jelikož meningokok do jednotlivých skupin „klonuje“ (zmutovává), a dokonce dokáže svoje vlastnosti měnit podle podmínek prostředí imunity člověka, není s ním vůbec žádná legrace, i když jsme absolvovali očkování. Prioritním předpokladem ochrany je nenarušená imunita, a tu bohužel „rozháže“ jakékoliv očkování... Zmíněnou nosodu má ve své nabídce například jedna z největších světových homeopatických lékáren anglický Helios. Z toho, co jsem již uvedl (jednak z povahy bakterie), vyplývá, že zmíněná nosoda chrání i vůči typu C, jelikož homeopatické léky nenarušují imunitu člověka, zvířete, rostliny..., která stojí vždy na prvním místě předcházení infekčním nemocem. (Kolik lidí je nositelem menigokoků, streptokoků, aniž by jakkoliv onemocněli.) Podání nosody je vlastně jednoduché, ovšem „jednoduché“ již není to, co následuje. Respektive jednoduché „to je“, ale pro toho, kdo homeopatii rozumí. Jinými slovy - nedoporučuji podávat jakékoliv homeopatické léky vyšších potencí (200C, 1000C ...) bez dozoru homeopata. A zde, bohužel, zřejmě bude spočívat největší Vaše potíž, jelikož nosody nemocí se podávají nejprve v potenci 200C a postupně se zvyšují až na 10.000C, což posléze zaručuje ochranu na pět až deset let. Poté se postup dle potřeby opakuje.
Závěrem – očkovat, či neočkovat je v podstatě otázkou našeho niterného cítění, vnímání a „dešifrování“ toho, co se kolem nás děje. Nikomu ho nevymlouvám, akorát mi v našem státě nesmírně chybí pravdivé informace a svoboda volby – rozhodnutí rodičů, kterou cestou se vydají. Samozřejmě, pokud byste se mě zeptala, co Vám doporučím, zajisté tušíte, že homeopatickou nosodu, nikoliv očkovací látku. Najít však homeopata, který se právě v ČR zabývá touto jedinečnou a více než jen plnohodnotnou „náhradou“ klasického očkování... – no, to spíše naleznete pověstnou jehlu v kupce sena... P.
Předchozí