| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

právě jsme se vrátili z oční kontroly Vikinka moc nespolupracovala, strašně plakala, ale přes to se to nějak podařilo vyšetřit. Byli jsme dnes s rozkapanýma očkama Atropinem (4 dny dopředu) na přeměření po roce.
Pani dr. naměřila téměř to co před rokem tj. 5 dipt pravé oko + 0,5 cylindru, to jí ale do brýlí myslím nedala, že to není žádná hrůza a 4 dioptrie na levém oku. Dala jí opět bifo e-line. Kdy jí dala plnou korekci: pravé oko +5D a +8D, Lévé oko +4D a +7D.

Říkala jsem jí, že nosíme okluzor poctivě celý den, na střídačku, v tom máme i nadále pokračovat.
A teď ten problém: říkala jsem dr. že jí to levé očko při zakrytí pravého ,,jezdí,, nebo ,,kmitá,, ale že pravé to nedělá. Už nás chtěla hnát na neurologii (pak na to zapomněla) a nebo možná prý je to, že to očko může být tupozraké a nebo slabý sval.
Chci jen dodat, že to opravdu dělá, jen když má pravé očko zalepené. Bez brýlí ani s brýlemi když nemá okluzor má očka v pořádu, žádné kmitání se nekoná, maximálně bez brýlí šilhá a s brýlemi občas šilhne levým okem, ale jinak se dívá normálně!!!!!!!
Prý to dělá proto že to levé očko vidí hůř. Jenže dle vyšetření a to i před rokem máme horší právě pravé oko. To jsem nevěděla, to mi až dnes řekla a i to, že naměřila téměř to samé co před rokem.
Takže jsem tam začala brečet protože jsem teda nechápala, když horší je pravé, proč šilhá levé a to dost (bez brýlí). Dr. byla strašně hodná a vysvětlovala mi to chuděra dlouho a abych se nebála, že na ní nevidí nic, co by jí mělo děsit a popř posílat nas na vyšší pracoviště. že to co má Vikinka léčí dnes a denně. A ještě jí teda sledovala a říkala, že opravdu žádně kmitání nevidí, ale že já musím vědět nejlíp co a jak, když jí mám 24 hodin denně na očích. Pak jí to nedalo a než jsme šli vzala ještě Viki a šly jsme znovu do tmavé místnosti a vzala světlo a obrovkou lupu a dívala se pořádně do levého očka, jestli třeba zánět či něco horšího tam neuvidí a opět mi řekla, že oprvdu to levé očko, i když je to pro mě nepochopitelné je ,,zdravější,,
A dodala, že Viki má středně těžkou oční vadu, ale že časem by se to mělo začít snižovat, ale že se možná ani v dospělosti nevyhneme brýlím. Což mi opravdu nevadí, ani to že už teď má brýlečky, mě připadá krásná a ani mi nevadí, že jí D zvýšila, opravdu ne. Jen to co jsem výše psala je pro mě nepochopitelné.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.