| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Výbavička pro miminko

Nedá mi to a napíšu tady kompletní výbavičku pro syna narozeného do nepěkného a sychravého října 2007. Syn byl v prvních třech měsících drobný, buclaté kulaťoučké miminko se z něj stalo až po půl roce.

OBLEČENÍ:

Ve velikosti 50/56 do porodnice dvě bodíčka s dlouhým rukávem, dva overálky, punčocháčky, ponožtičky, čepičku, kabátek a lehčí kombinézku na cestu domů. Pro první měsíce jsme měli celkem asi 10 bodyček a košilek, 5 overálků (ty jsme využili hodně), 2 slabší mikinky, jeden silnější kabátek, 2 legínové body, 2x punčocháčky, ponožky, rukavičky (proti poškrábání), 2 čepičky (slabší a silnější), 2x kalhoty, 1x klasické dupačky a teplákovku. Do mrazů silnou soupravičku a zimní kombinézu. Plus ještě k látkovkám návleky.
Co se cen týče - podkladové oblečení (bodyčka, pyžamka apod. - prostě co má malý přímo na kůži) kupuju vždycky nové a co nejkvalitnější, pokud možno z biobavlny nebo vlny. Nebo potom mám ráda třeba CA, dají se tam sehnat třeba bodyčka slušné kvality od 30,-. Kabátky, kombinézky a soupravičky hlavně z MMB za slušné ceny pěkné značky. Plus si teda dopřávám výstřelky, které nejsou nutné a které jsem si vyžebrala u příbuzenstva k prvním Vánocům syna - kalhoty, body/tričko a čepička Manymonths. Například. Tahle značka je sice dražší, ale zase vydrží podstatně déle.

POSTÝLKA + VYBAVENÍ:

Syn spal do cca 3 měsíců v koši, který jsme podědili i s matrací. Nakoupili jsme velké tetra pleny jako prostěradla, ušila jsem doma na stroji "volánky". Za hodně dobrou věc považuju kožešinu do košíku, kterou jsem pak dávala i krátce do kočáru, jako podložku na hraní, prostě všude možně. Syn spal rád zavinutý, takže rychlozavinovačka. Na přikrytí deka z merino vlny (dárek, ale stejně bych koupila), háčkovaná deka pod hlavičku a moje maminka upletla nádhernou dečku ze Sport vlny. Jinak máme nachystanou postýlku po dcerách.

KOČÁR/ŠÁTEK:

Kočár jsme měli hluboký Peregáč z druhé ruky a byl k ničemu. V zimě jsem s malým ven moc často nechodila a když, tak pevně v šátku pod bundou. Vlastně jsem v něm jen houpala doma. Koupila jsem pružný šátek MaM, vyšel levněji a spokojenost obrovská.

KOUPÁNÍ + KOSMETIKA:

Kyblík z druhé ruky, přebalovák máme vyrobený z desky mezi dvěma skříněmi v ložnici (nad nimi ještě poličky na pleny), takže nic nákladného. Pod tím obyčejný plastový "popelnicový" koš na pleny. Dětská manikůra byl dárek, z kosmetiky skoro nevyužitý Bepanthen, lanolin na občasné promazání a Weledu, když jednou za čas myju mýdlem. Ubrousky mám látkové máčené v heřmánku. Ručníky mám bambusové, stejně tak i žínky ;-)

LÁTKOVÉ PLENY:

Položka, která spolkla skoro 9 000. Ale s frekvencí, jakou můj syn koná svou potřebu, si jsem stoprocentně jistá, že se mi to brzy vrátí, ještě když čekám další. Jsou zde zahrnuty i prací prostředky, pytlík na pleny a další nezbytnosti. Tady jsem kupovala vše nové.

Doteď kojím, takže mi odpadly příkrmy, autosedačku mám po synovci. Jako hrazdičku zatím využívám postýlku, odkladiště moc neřeším, protože dcery stejně klučinu převezmou do své péče jen co ho odložím ;-) Hračky jsem kupovala taky trochu kvalitnější, i když jsem sama šila látkový kolotoč, pletla vlněné hračky (těhotenská nuda :-)) a podobně.


Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.