| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k porodnici Fakultní nemocnice - Motol

Jako prvorodička jsem se semozřejmě bála, asi jako každá z nás. Motol jsme vybrali na doporučení manželova kolegy ze zaměstnání. Prohlídku porodníhu sálu a pokojů jsme měli a sestra nám odpověděla i na naše dotazy.Při příjmu byl lékař i sestra vstřícný. Manžel se převlékl do zeleného. Sestra mne převlékla, podepřela a došli jsme spolu na sál. Na lehátku jsem se nemohla ubránit stahům a tak ochotně přinesli balon, který byl bezva. Po chvilce hopsání mne vyšetřili a ještě chvilenku na balon. Na lehátku jsem dostala monitor a přivázaná jsem nebyla ani během porodu.Pak už jsem byla dost otevřená a Mireček přišel na svět v 01.20 po půlnoci. Během porodu jsem se mohla pohybovat a manžel také, dokonce chodil ke vzdálenému umyvadlu vlhčit žinku pro mé rty.Porod byl super, asi jen 2 minutky. Doktor mi naše miminko ukázal, sestra jej odnesla na odsátí a zvážení. Hned přizvala novopečeného taťku,ať jde s ní fototit.Miminko po porodu napláče, protože se nekoupají, jen se otřou plenou! Poté jsem malého dostala na bříško a hned mi ho pomohli přiložit. Byl mírně podchlazený a tak přivezli inkubátor, který umístili u mého lehátka. Mireček se tam protahoval a já držela jeho malou ručku. Byla to nádhera. Asi po půl hodince kochání malého odvezli na novorozenecké a já s manželem strávila na sále ještě hodinku. Po další chvilce jsem byla převezena na šestinedělí. Krásný dvoulůžkový pokoj, sprcha, wc, vanička a přebalovací pulty pro mimča. Sestra mi pomohla ve sprše, vše ochotně vysvětlila, přinesla jídelní lístek, ať si vyberu na tři dny dopředu(výběr ze tří jídel). Bez ptaní přinesla vánočku a bílou kávu ( ve 4 hod.ráno). Byla jsem pěkně hladová. Stejně jsem už neusnula, nemohla jsem se dočkat, az přinesou malého.Poté jsem ho měla pořád na pokoji. Když sestra přišla na kojení a malý spal, řekla, až se vzbudí , přijďte a zkusíme to spolu. To samé při odchodu před očkováním, přišla se zeptat, jestli si malého může vzít. Nemohu si stěžovat, záleží jen na lidech a jejich přístupu. Možná jsem měla štestí na personál, nevím, ale přála bych to každé mamině. Mireček byl 25 (ano čtete dobře 25) miminko, které se narodilo během směny mého porodníka a i tak to na lékaři nebylo znát. Naopak, komunikoval a ještě dělal srandičky, které mne odpoutávaly od bolestí. Přeju všem maminkám a tatínkům krásný zážitek z příchodu nového človíčka. :) Míša s rodinou

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.