| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Firemní mateřská škola

Mám dvě děti (1,5 a skoro 3) a vzhledem k tomu, že tříleté dítě z nedostatku kapacit místních školek prakticky neumístíte (zkoušela jsem to, bez šance, taky proto, že jsem na MD s mladší dcerou, ale i kdyby ne, tak bez šance), začnu školku řešit až bude starší v předškolním věku (kdy ze zákona do MŠ nastoupit musí) a jenom doufám, že mi zároveň vezmou i mladší dcerku, které budou v té době tři roky. Jinak mě čekají další dva roky doma a to mě asi klepne.
Firemní školky jsou dobrou alternativou ke školkám státním. Ale stát se bude muset konečně rozhoupat k tomu, aby je začal podporovat (ministerstvo tvrdí, že se to chystá, no uvidíme). Jinak se k tomu firmy moc nepohrnou. Firemní školka je totiž dost drahá záležitost a náklady na ni se musí prostě hradit z firemního zisku. Pokud budou firmy daňově zvýhodněny a zároveň by pro ně bylo výhodné zaměstnávat maminky po MD (opět daňová podpora státu), určitě se ledy pohnou. Jinak to vidím špatně. Můj bývalý zaměstnavatel o firemní školce uvažoval, jelikož se mu to tam teď nějak "rozrodilo" :-), ale když pak viděl tu cenu, zase si to rozmyslel. Raději je ochoten přispívat na celodenní hlídání. Ale stejně nevím, jak by to tam vypadalo, sídlo je na Praze 1 (takže smog, zeleň žádná).
Otázka tedy dnes nestojí, zda by o firemní školky byl od rodičů zájem, ale zda budou firmy podporovány je zřizovat. Nicméně, pořád to bude záležitost velkým firem, které si to budou moci dovolit nebo firem, zaměstnávajících vysoké procento žen. Vím, že pražská Thomayerova nemocnice firemní školku pro své lékařky a zdravotní sestry zřídila, IBM v Praze taky má firemní školku apod. Bohužel nevím, jak to v nich vypadá, co se týče personálu, vybavení, programu pro děti apod. Také tuším, že ze zákona má mít každá státní školka přístup na zahradu, u firemních taková podmínka není (takže jsou buď děti zavřené v místnosti, nebo budou muset na veřejná hřiště, která jsou někdy dost přeplněná). Všechno má své pro i proti, záleží vždycky na lidech, potažmo na zřizovateli. Jenom bych uvítala nějaká nařízení na vybavení, program a kvalitu personálu firemních školek ze strany státu, nejenom daňová zvýhodnění, protože bychom se mohly dočkat toho, že firemní školkou bude nazývána malá místnost bez oken, ve které se tísní 15 dětí pod blikotající zářivkou. Vzhledem k tomu, že pro některé matky, zvlášť samoživitelky, je dlouhá mateřská dovolená finančně neúnosná, patrně by musely vzít zavděk i tím.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.