| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Vstup do života

Madlo,

máte velkou chuť žákyňce ublížit, že?

Děvče bylo na téhle praxi poprvé, rozkoukávalo se a chytalo první dojmy. Má právo na "jenom koukání", každý se musí zapracovat.


Odběry se dělají i z hlavičky (tak tomu bylo i u obou mých dětí).
Zda budou děti bez maminek neovlivnila ona žákyňka, takže proč ten útok? Na jiné vyšetření vedla i maminky... O souhlasu či nesouhlasu maminek nediskutují žákyňky, ale sestry či lékaři.

A k tomu porodu - když jí sestra zavolala "honem se přiběhni, můžeš k porodu", tak asi věděla, proč ji volá? Kdyby k tomu nebyl souhlas, tak by asi nevolala... A naopak, žákyňka pak může předpokládat, že k porodu smí, protože na souhlas by se měl ptát personál PŘED jejím příchodem.

O tom, že mazlení s žákyňkou novorozence neuspokojí silně pochybuji. Ano, maminka je mu milejší, ale jakýkoliv upřímný projev náklonnosti děťátku dělá dobře. A bylo by vám milejší, kdyby s vaším dítětem byl někdo, kdo pouze vykoná svoji práci, ale nepřidá úsměv, pohlazení a třeba i to mazlení? S mými dětmi se sestry taky mazlily a stejně tak paní učitelky ve školce, nikdy mi to nepřišlo divné a dětem taky ne. A v době, kdy jsem se nemohla na lůžku ani posadit a sestry mi musely pečovat o syna jsem byla vděčná za žákyňky, které si s ním i hrály a když se ptaly, jestli mu můžou dát pusu, tak jsem to bez rozpaků dovolila.

I dneska jsem za žákyňky vděčná, když jsou v týdnu na praxi. Umírá nám babička a během týdne ji děvčata obletují a opečovávají naprosto dokonale. Babička leží, nemluví, nehýbe se, je napojená na umělou výživu... Přesto když vidí žákyňky, tak se začne usmívat, vítá je očima a dává najevo radost. A o víkendu je jejich nepřítomnost hned znát...

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.