| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Vstup do života

Mysutko,

Sestra nikoho nemusi ucit v zemi, kde jiz 200 let je povinna skolni dochazka. Je to velmi kontraproduktivni mytus, ze v porodnici se to nauci. Jsem rodila poprve jako 28-leta intelektualka, miminko predtim v zivote nechovala, ani nemela zajem. Naucila jsem se vsechno z prirucek pro materstvi, podle jednoduchych rad a obrazku, a predstav si, umela jsem - neni to az tak tezky ukol. Hodne mi vadilo, kdyz nejakou tlustou vtiravou babu (promin, tak jsem tu zenskou vnimala) musela jsem od sebe odehnat, kdyz chtela mne ucit kojit. Neptala se, jestli kojit chci (chtela jsem, ale ja nejsem majetkem statu, mam pravo na rozhodnuti), ani jestli potrebuji radu. Sebevedomi neprijde s tim, jestli stado sester bude predvadet, jak jsou sikovne, kritizovat matku a zahrnovat ji protichudnymi radami.

Samozrejme setra to musi umet: ale cvicit se ma na miminka od matek po narkoze, nebo vycerpanych. Neni duvod brat matkam deti pred vizitou, na vysetreni, ci tak se predvadet svoji letitou praxi pred precitlivelou sestinedelkou.

Sestry jsou od toho, aby pomohly, ne aby nekoho kritizovaly za vycerpanost. To co se ti stalo svedci o naproste neprofesionalite dotycne sestry. Zadna sestra nema pravo kritizovat matky za cokoliv, jen je povzbudit, a pomoct se vsim, co potrebuji.

Jen poznamka na okraj: po druhem, skutecne prirozenym domacim porodu mela jsem tolik sil, ze opravdu se vyspat nepotrebovala. Je to dalsi duvod, proc zeny o ten smer v porodnictvi by si mohly zajimat: je to cesta, jak pravdepodobneji se vyhnout popordni depresi a vycerpani. Ale na tento smer obzvlast je treba osvicenych P.A., a v porodnici i pediatru:-).

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.