| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Vstup do života

Třeba proto,že ve zdravotnictví stále ještě pracují převážně vedoucí pracovníci kteří zažili poměry ve zdravotnictví za komunistického režimu a pořád jim nedochází,že doby se změnily a že už dávno neplatí,že matka s dítětem jsou jejich rukojmí.Když něco chci,musím se starat v první řadě já,aby to tak bylo,ne čekat,že možná někomu něco dojde.Když maminky chtějí plošně změnit přístup v porodnicích,musí se podle toho chovat taky ty matky,a ne alibisticky házet na personál,že je takový a makový.Takže pro mě je logické,že když se mi něco nelíbí,tak to jasně sdělím a chovám se podle toho,a nebudu trpělivě čekat,že možná v příštím životě se dočkám.Stejně jako když budu nespokojena ve vztahu třeba s tím,že partner chodí obden do hospody,sdělím partnerovi že s tím nesouhlasím,že se mi to nelíbí a proč se mi to nelíbí,a že očekávám změnu,jinak z toho vyvodím důsledky.Nebudu předpokládat,že partner ví,že se mi jeho chování nelíbí,a nebudu očekávat,že za deset let mu to dojde a změní se.Když mi vadily psí výkaly na chodníku,sedla jsem a napsala stížnost na úřad.Když mi vadila nebezpečná křižovatkka u školky,sedla jsem a napsala na dopravní odbor.Když mi z něj nepřišla odpověď,napsala jsem po čase podruhé,a musela jsem je vyprudit celkem čtyřikrát,než jsem se dočkala nějaké odpovědi.Ale něco jsem dělala a nečekala,až sekretářka městkého úřadu šlápne do ho... a možná začne přemýšlet o tom,jestli jsou stovky psích h.... na chodníku normální.Pokud očekávám,že mi doktoři bez mého vědomí nebudou odnášet dítě,naprosto jasně sdělím,že si nepřeji aby mi dítě bez mého souhlasu bylo kamkoli odnášeno či s ním bylo nějak manipulováno.Očekávat,že např.dětská sestra porodnického oddělení mi čte myšlenky nebo že má úplně stejné smýšlení je přinejmenším naivní.Jen tak se může něco změnit a nebude to ze dne na den,je to běh na delší trať,než se tohle zdravotnický personál naučí a bude k maminkám i miminkům přistupovat jinak.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.