| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Dovoluji si reagovat na radu o osvojení dítete druhým manzelem. Jsem téz podruhé vdaná, bydlíme skoro 300 km od otce mého syna. V léte to budou jiz dva roky a otec si pro syna nikdy sám neprijel, pouze nás "prepadával", kdyz tusil, ze pojedeme navstívit mé rodice. Synovi se k nemu nikdy nechtelo, protoze se mu ani v tak krátkou dobu víkendu otec nevenoval. Dopadlo to tak, ze syn projevoval od 1. trídy touhu nosit jméno jako já a 2. manzel, kterého má velmi rád. Po roce a pul jsem pozádala o radu Odd. péce o díte a Opatrovnický soud, kde me ujistili, ze nesouhlasí-li otec se zmenou (pouze zmenou, nikoli osvojením!) príjmení, mám pozádat soudne a bude-li to vzájmu dítete, okamzite to probehne. Nejen, ze to okamzite neprobehlo, ale k 2. soud. slysení byl pozván i muj 9letý syn a manzel. Syn byl "vyslýchán" témer hodinu, muj právní zástupce nekolikrát zádal o zkrácení, ale sám byl málem ze soudní síne vyhosten. Jeste nikdy jsem se nesetkala s tak viditelne podplaceným soudním prípadem, jako byl nás. Na 2. soud. jednání byla z nám neznámých duvodu úplne jiná dáma z odboru Péce o díte, která syna videla poprvé v zivote (na 1. stání byla paní, která o nás z doby od rozvodu vedela podstatne více)a ta me poucovala, ze jsme syna jeho "rec" ucili s manzelem zpameti!!! Od svého právního zást. vím, ze syn odpovídal nejprve trochu zmatene, potom moc hezky, vyznal se i z citu k mému 2. manzelovi a z toho, ze ze svého otce má strach, ale byl cílene kladenými otázkami doveden práve tam, kam strana bývalého manzela potrebovala. Nechci nikoho zrazovat ani od zmeny jména pro díte, ani od osvojení, jen chci upozornit na to, ze ne vsude v Ceske republice to je zrovna tak, ze by slo o zájem dítete! Mnohde jeste, bohuzel, sehrají rozhodující roli peníze!Vsem zadatelum o spravedlnost drzím pesticky. Svatka

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.