| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Nechce vám dítě jíst?

Jsme s mužem spíše silnější - já od malička - a tak vím, co jsem zkusila od ostatních dětí posměchu. Proto jsem se spíše hrozila toho, když dcery jedly hodně a zakulacovaly se. Obě jsou s prominutím "žravé jako kyseliny" a tak píši ze zkušeností se synovcem a neteří.
Moje základní myšlenka je:
1.zdravé (to podtrhávám!!!) dítě, má-li k dispozici 3x denně jídlo a 2x denně svačinku, hlady neumře. Možná by mi to nějaký lékař dokázal vyvrátit, ale zatím mně to praxe potvrzuje.
2. pokud dítě jen vytuší, že mu na vašem jídle záleží, bude dělat cavyky. (Stačí, aby se moje kyseliny octly v blízkosti tchýně, která stále sleduje, zda papají a ztratí chuť k jídlu)
3. poučme se u klasiků - v Palečkovi je psáno ....práci mu dej, poroste ti, jako rostou kiné děti, práce je tu dost...... . 4. Tedy ráno nabídnu snídani. Nechceš - neubyde. Vyrazíme do přírody, do Zoo, na zahradu a pod. a honím dítě, aby nemělo čas si sednout. (samozřejmě ve hře - nemělo by si všimnout nějaké změny) Sebou pití!!!! Čaj, vodu či vodu s 1/4 100%džusu. Žádné limonády, žádné krabičky - jsou plné cukru. Na svačinu sebou jen 2 jablka! Slabší povahy se vrhají už na oběd, zatvrzelejší nejedlíci odolají. A opět :chceš či nechceš? Při prvním odmítnutí talíř mizí v nenávratnu a následuje povel - jdi si hrát. Takové to zarputilé čučení do talíře a převalování jednoho sousta v pusině mně vždy dovede k otázce - chceš ještě? Pokud je odpovědí ne, mlčení či zavrtění hlavy, talíř beru.(Jistě, že malé dítě jde spát po "o" i když ten "o" nebyl.)No a tak pokračujeme, dokud dítě nejí. Synovec vydržel v 6 letech od neděle odpoledne, kdy jsem ho převzala na týdení jarní prázdniny, do středečního oběda!!! Od toho okamžiku jsem s ním neměla potíže. Ovšem vrátil se domů, všude ležely sušenky, bonbóny a sladké limonády k pití a bylo to opět při starém. Ale pokud by se toho rodiče vyvarovali a také dotazů - budeš dnes pěkně jíst? a pod. , myslím si, že by si usnadnili život.
Tak se držte - a opět z praxe: i ti největší nejedlíci vyrostou a jsou z nich pubertální žrouti - opět potvrzeno !!!!

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.