| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Ubrečená Lucinka

Domnívám se, že autorka článku Lucinku rozhodně nerozmazlila tím, že jí první měsíce nosila. Jestli tohle vypustila z úst lékařka zabývající se nadměrně plačícími miminky, pak bych k ní ztratila důvěru a poradila se jinde, třeba spíš s psychologem než s lékařem, když je dítě jinak v pořádku.

Mně se nošení velmi velmi osvědčilo a také jsem poslouchala řeči okolí,že vychovávám malou závislačku. Jen jsem časem(tak od půl roku, začala vymezovat hranice - že při určitých činnostech - třeba sprchování prostě nechovám bez ohledu na řev, ale nikdy jsem ji proti její vůli neodkládala na víc než na pár minut). O nošení ztrácela zájem kolem 14ti měsíců, když začala sama dobře chodit. K tomu, abych to vše zvládla jsem musela přisptoupit ještě k další věci - a to za každou cenu co nejvíc unavit - takže jsme obcházeli programy v mateřských centrech, plavání, cvičení... Sama jsem ji unavit a dluhodobě zaujmout nedokázala. Ona se tím také pomalu učila, že příjemné zážitky může mít také s jinými lidmi. Dnes je z ní společenská hovorná skoro pětiletá slečna, která je extrémně samostatná, miluje školku, kroužky a těší se až skončí prázdniny :).

Když byly dceři dva roky, otěhotněla jsem a přestala jí chovat úplně, což přijala bez problémů (ale v té době jsme se hodně mazlily a jednou denně se ještě kojila). Když se v jejích necelých třech letech narodil bráška, chovala a nosila jsem ho rovnou při každém zaplakání nebo i jen tak - nečekla až si mě řevem ochočí. V osmi měsících jsem ho mohla bez problémů a stresu, kdy spustí řev, vozit v kočárku.

Jinak narození druhého dítěte byl pro mě hrozný šok a připadala jsem si jako naprosto neschopná matka. Bála jsem se, že dcera bude žárlit na mimčo, tak jsem si si s ní večer hrála třeba do 23h. Ona pák ráno spala klidně do 10h. Mimčo je dodnes ranní ptáče, tehdy vstával ráno kolem 4h, to jsem zase měla čas hrát si s ním. Pak nás zachránila školka a kroužky. třeba na zpívání se dá v pohodě chodit i se dvěma dětmi ( a oba unavit). Navíc u našich dětí ohromě funguje, když mají nějaké společné hezké zážitky. Stačí i návštěva jiné rodiny s dětmi.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.