| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Ubrečená Lucinka

Mně připadá, že ta doktorka nemá pravdu, že by byla vada to brečící miminko chovat. Malý kojenec kolem půl roku starý má podle mě právo na téměř neustálou přítomnost matky, a na chování miminka při jeho pláči nevidím nic špatného. Asi bych to řešila umístěním dítěte do šátku na záda - jako ženské v Africe. Tak by vidělo, že pozornost matky mít stále nemůže, že má maminka i jinou práci, ale neustále by tělesně cítilo její přítomnost, tlukot srdce, což by bylo podle mě přirozené a pro dítě dodávající pocit bezpečí na světě. Podle mě brečící kojenci, pokud je netrápí fyzický problém, se možná zatím na světě necítí bezpečně a volají o pomoc.
Když se ponechají brečet bez pomoci, ještě více se myslím znejistí. A pak právě toto může sklouznot do chorobné závislosti na rodičích a vynucování si jejich pozornosti i ve věku, kdy už by přirozeně samostatnější mělo být.

Takže já jsem pro, aby děti dostaly dobrý "chovací" základ. Jako malé, když ještě kloudně nevědí, co se s nimi na světě děje, tak určitě nejednají vypočítavě, jak je jim přičítáno. Proto navrhuji co nejvíc chování je matka schopna poskytnout, což dítěti dodá jistotu k tomu, aby potom samo bez bázně od ní vykročilo sebejistě zkoumat svět.

Ale dítě, které si zvyklo, že na jeho právoplatné a přirozené potřeby už ani v miminkovském věku nikdo nereaguje, z důvodů, aby se osamostatnilo? Jakou si tedy udělá představu o světě? Bude mít spíš ze všeho stres, všechny nové situace bude těžko nést, bude na sebe možná upozorňovat a celkově po celý svůj život svoje okolí zatěžovat víc, než je zdrávo.

Takže myslím,že ten počáteční "vklad" za to stojí.


Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.