| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k porodnici Ústav pro péči o matku a dítě

Jano,
chápu, že to je dnes ve zdravotnictví těžké. Mám dost přátel, kteří v něm pracují (sestřičky,lékaři) a vím, v jaké jsou mnohdy situaci... ale zdravotnictví má také své specifika; myslím si, že zdravotnickému personálu by prostě neměly ujíždět nervy, neměl by být hrubý apod., protože na rozdíl od jiných profesí se zdravotníci setkávají s lidmi, které něco trápí, jsou nemocní, a pokud jde o maminky, tak jsou třeba zase vystrašené, překvapené, v situaci, kterou nikdy nezažily...
Já osobně se snažím chodit co nejvíce k soukromým lékařům. Je mi milejší zaplatit si a vědět, že se mi bude lékař věnovat, než čekat, jestli se mi vůbec bude věnovat. I to se mi už stalo...
Bohužel, vždycky to nejde. Věř mi, že bych si za porod v soukromém sanatoriu ráda zaplatila, ale v Praze o žádném takovém nevím. Takže mi nezbývá než "klasická" péče, kterou si ovšem platím také - nejen z pojištění, ale i z daní, protože stát peníze, které do zdravotnictví dává (jakkoli je jich málo) bere z kapsy občana... kde jinde myslíš, že k nim přichází? Že jim je v noci tajně nosí podzemními chodbami pod Úřadem vlády trpaslíčci? Daně platíš doslova s každým rohlíkem. A z každého "rohlíku" jde něco málo i do vaší nemocnice...
Kdybych byla ministr, určitě bych prosadila vyšší platy do zdravotnictví, a to mnohonásobně. Současná úroveň je strašná. Ale na druhé straně bych si asi dávala velký pozor, kdo ve státním zdravotnictví pracuje a jak se chová k pacientům. Nechci tady líčit všechny osobně zažité horrory z českých nemocnic a ordinací; ale přesto, že jsem jich zažila dost, lékaře ani sestry neházím do jednoho pytle a neodsuzuji je "jako celek". Všude jsou slušní lidé i hovada. Mezi pacienty rovněž. Ale když už si někdo jako své povolání vybral péči o nemocné, měl by ledacos překousnout. To je aspoň můj názor. Nikdy nevíš, v jaké situaci je pacient, který se k tobě chová ne zrovna košer. Co ho bolí, čím se trápí. Kdyby bylo na obou stranách víc pochopení, víc tolerance, asi by to bylo daleko lepší. A možná by se tím mělo začít, protože pochopení a tolerance je zdarma a mnohdy pomůže víc, než lék za peníze...

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.