| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Kam s dětmi do restaurace

Milé účastnice,
kojení již mám za sebou, ale vzpomněla jsem si na jednu pasáž z knihy G. Kaufmannové-Huberové "Děti potřebují rituály"(vydal Portál v roce 1998) o kojení. Možná to je také zajímavý pohled na danou problematiku:

"...Obtížnější než péče o tělo je kojení...Kojení pro mě znamená být tu pro dítě a jen pro ně...Dříve bylo u nás obvyklé nakojit dítě v nějakém odlehlém koutě, nebo ještě lépe, o samotě - diváci neměli přístup. Později to bylo částečně oprávněně vykládáno jako pruderie. Bohužel se pak ovšem přešlo k opaku a dítě se při nejmenším náznaku nevole pokaždé a všude "přikládalo k prsu". A to není vždycky ku prospěchu tichému setkání matky s jejím dítětem. Za kojení, byť třeba s láhví, bylo více než pouhá pruderie. Pro mnoho žen, které měly víc dětí, to byla jediná doba, kdy byla matka s kojencem sama a mohla se mu zcela věnovat. Je třeba velké schopnosti vcítění ze strany matky, jak bude kojení probíhat. Rytmus se dá těžko předepsat, protože každá matka musí sama hledat to, co je pro ni a její dítě správné. Je možné postupně přijít na to, kdy má být dítě kojeno, kdy se chce jednoduše jen trochu pochovat nebo kdy pláče únavou. Je důležité to vědět, protože teprve potom je možné rozložit průběh dne, aniž bychom dítěti činili násilí. Je nezbytně nutné, aby se určité jednání v určitý čas opakovalo."

Myslím, že vytváření rytmu dne je pro malé novorozeně a kojence zcela nezbytné. Obávám se, že problematika "kojení na veřejnosti" není tak zcela jen o "ukazování prsou" kolemjdoucím. Podstatnějším se mi zdá, že malé dítě potřebuje ke kojení KLID a ne spoustu chodících lidí kolem, ryčnou hudbu rádia Tesco, světla blikající atd. Těch podnětů je prostě na malé dítě MOC.

L.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.